Наместо да купите погача во пекара, време е да направите домашна со неверојатен вкус. СОСТОЈКИ : 20 гр квасец 1 лажичка шеќер 50 мл масло 300 мл млеко 1-2 ...
сите 53 | | | веќе видена

(ВИДЕО) Лукаревска: Со 4,9% дефицит и 68% јавен ...

Синот на Редондо блескаше, Интер Мајами победи ...

ВИДЕОАНКЕТА | Купувате ли готова храна и покрај ...

Ален Исламовиќ настапи во инвалидска количка: „Не ...

Жителите на бугарското село Воден бегаат од огнот ...

Убер-возач живее во својот „фиат 500“ повеќе од ...

ВИДЕО | На Водно по вода или за рекреација

(ВИДЕО И ФОТО) КОЈА Е ЛАРА ТРАМП? Новата моќна ...

Мицкоски на Самит на Европската политичка ...

Лефков: Каде се сокри Филипче или нема одговор ...

Во пожар во трговски центар во Кина најмалку 16 ...

Ангелов: Пожарот во близина на Радовиш веќе ...

Како Олимписките Игри се претворија во политичко ...

Ангелов: Денеска повторно во гаснењето на ...

ВИДЕОИНТРВЈУ | Сребрена галичка свадба за ...

Македонската полиција го уапси Блерим Рамадани, ...

Нејзината мајка ја чуваше вистината од неа: како ...

Летна пита со шунка и краставици! Вкусен оброк за ...

Камен пијана ја пееше химната, посетителите во ...

[ВИДЕО] Украинците развиваат нов вид беспилотни ...

[ВИДЕО] Пејачка пред полн стадион пијана ја ...

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Драган Б. Костиќ: Ликот се ...

Авионите и хеликоптерите попладнево гаснат пожари ...

(ВИДЕО) Шестмина загинати во пожар во трговски ...

Париската градоначалничка заплива во Сена

Адел сака да се пензионира: „Ми треба голема ...

Македонското и уште седум малцинства во Албанија ...

[ВИДЕО] Ангелов: Романскиот авион „Спартан“ со ...

Сè уште велат „а бре Аман, ѝ текнало нејзе, таа ...

Кинески тајкун осуден во САД за измама од ...

Каде згреши Тајната служба, според Вол стрит ...

СДСМ: Нудиме бесплатна правна помош на сите ...

(Видео) Цветков: Со ребалансот ВМРО-ДПМНЕ не ...

30 години од најпознатиот пенал во историјата

„Икс-бокс“ ги покачи цените на „Гејм-пас“ услугата

Како град може да се олади за осум степени

Лефков: Филипче да каже од кои пари е изградена ...

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Крис Иванов: Ја напуштив ...

Колкаво е најмалото изобличување на некој аудио ...