Зголемувањето на бројот на министерства не води до ефикасност. Ефикасноста секогаш вели со помали трошоци да се добива повеќе. Напротив. Повеќе институции ...
сите 184 | | | веќе видена

Дом или канцеларија? Да!

Рома договори засилување од 23 милиони евра, Де ...

Рецепт за посни полнети пиперки: Се прават во бел ...

[ВИДЕО] Драматично спасување на маж од длабока ...

(ВИДЕО) Лефков: Филипче сакаше да ја остави ...

Се враќаат на најголемата сцена по две децении: ...

Радоста кога ќе срушиш рекорд стар 37 години

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Попај: Нема секој глава за ...

Преврна? Нема проблем, Новак и Ник ќе помогнат

Дигиталното подмладување е сѐ пореалистично во ...

Тони Крос: „Германија не е веќе истата земја од ...

Објавен насловот на филмот со Бред Пит како ...

Јанис ја разби Хрватска, ја однесе Грција на ...

Јанис ја разби Хрватска, ја однесе Грција на ...

Јанис ја разби Хрватска, ја однесе Грција на ...

Џем од кајсии без шеќер! Намаз без конзерванси ...

(ВИДЕО) Судири меѓу екстремните левичари и ...

Новиот најспор лаптоп на светот ја покренува Doom ...

`Cybetruck` тестиран во Словачка: Паднал во река, ...

(Видео) Мицкоски од Вашингтон: Ќе оствариме ...

Украина бара од Западот подморници

Гори депонијата кај Миладиновци (ВИДЕО)

Нова протетичка нога што може да биде ...

Срамно однесување на бразилските ѕвезди – го ...

ВИДЕО | Aнглиски боксер го нокаутираше Хрватот ...

(Видео) Лефков: Филипче спроведе скандалозен ...

Синот на Леброн Џејмс со скромен учинок на дебито ...

Кузеска: Македонија се претвори во Див Запад, ...

(ВИДЕО) Девет месеци војна: глад и болести во ...

(ВИДЕО) Девет месеци војна: глад и болести во ...

Хорор во Австралија: три деца загинаа во пожар, ...

ГОВОР НА ОМРАЗА: Политичарките се многу почеста ...

ГОВОР НА ОМРАЗА: Политичарките се многу почеста ...

Работнички се засили и со син на поранешна НБА ...

(ВИДЕО) Клучен ден за Франција: Партиите се ...

(ВИДЕО) Клучен ден за Франција: Партиите се ...

(ВИДЕО) Клучен ден за Франција: Партиите се ...