Ерупцијата на вулканот траела околу две минути, а во радиус од седум километри од кратерот се забранети сите активности на населението, се наведува во ...
сите 41 | | | веќе видена

Украинците по секоја цена сакаат да ја уништат ...

(ВИДЕО) Украински „Бредли“ издржа напад од ...

(ВИДЕО) Украинските разузнавачи погодија ...

(ВИДЕО) Украинските разузнавачи погодија ...

[ВИДЕО] `ChatGPT` пристигна во автомобилите ...

БАЈДЕВСКИ: Немам црни дамки зад себе, во ...

Во близина на село паднале остатоци од кинеска ...

[ВИДЕО] Близнаци разделени на раѓање воделе ...

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Апостолова: Децата од мали знаат ...

ВИДЕОИНТЕРВЈУ| Видеоигри ќе се играат во ...

ВИДЕО| Кинеската сонда се врати со примероци од ...

Аврамоска-Мадиќ: Распуштањето на Советот на јавни ...

Израелскиот Врховен суд пресуди дека ...

Асанж е СЛОБОДЕН – веќе излезе од затвор

Џулијан Асанж е слободен човек - По 12 години ...

Прво навивање, а потоа домашни работи - лесно и ...

ВИДЕО | Андоновиќ: Асанж направи договор, се ...

ВИДЕО | Андоновиќ: Асанж направи договор, се ...

Кинеската сонда се врати на Земјата со првите ...

Тејлор Свифт го освои Лондон, а потоа нејзиното ...

Рецепт за старински рози со ореви: Да се ...

ВИДЕОАНКЕТА | Има ли решение за уличните кучиња?

Примероците од „темната“ страна на Месечината ...

Примероците од „темната“ страна на Месечината ...

Бразил не успеа да ѝ даде гол на Костарика, ...

Бразил не успеа да ѝ даде гол на Костарика, ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Информативната емисија „Слободен ...

Ова е спас за мрсна коса: Ефтино средство кое ...

ВИДЕО| Стејт департмент: Шокантно е видеото на ...

Една од најубавите плажи на светот смеат да ја ...

Една од најубавите плажи на светот смеат да ја ...

(ВИДЕО) Николоски за Сител: Уште првиот ден ...

(ВИДЕО) Во украински напад погоден рускиот ...

На другата страна од светот се шири ретка и ...

Отишла да џогира и исчезнала: Ја пронаше по 22 ...

Отишла да џогира и исчезнала: Ја пронаше по 22 ...

Откажана серија на „Нетфликс“ можеби ќе се врати ...

(ВИДЕО) Јанчев: ДПМНЕ си легна на брашното и за ...