Далас и Оклахома одиграа изедначен натпревар, двете екипи се менуваа во водство, но на крајот домаќините се радуваа на триумф и предност во серијата.Лука ...
сите 67 | | | веќе видена

По пет луѓе дневно „жртви “ на инсекти

Димов: Локалната самоуправа работи во служба на ...

Саздов: Во 2006 во Велес имаше 16.000 ...

Чадиев: Се’ што ветивме за Велес пред изборите го ...

Салији: Се укинува советот за утврдување на факти

Јунајтед без Баи на Супер-купот во Скопје

Лилјана Поповска со хистерија и викање ја брани ...

Заев во Мостар ја доби наградата „Мостарска ...

Микрософт го гаси Пеинт

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ против мешање религија во ...

Илиоски: Судот подлегна на притисоците

Протест на здружението „Блаже Коневски“ пред МАНУ ...

Расправата „заглави” кај амандманот за ...

Законот за јазици до следната недела на владина ...

Полскиот претседател стави вето на законот за ...

Османи: Владата нема да се меша во судството

Гејминг новости од минатата недела #39

Гејминг новости од минатата недела #39

Портрет: Игор Стевковски- Стевац

Илиоски: Со одлуката да се потврди решението за ...

The Rock во „филмска“ реклама за Siri на Apple

Катерина Матиќ ја продолжува битката за работното ...

Затоа се нарекуваат ,,ФАМИЛИЈА”: Прославија ...

Данев: Наместо 500 евра плата за сите граѓани, ...

ЕУРОПОЛ: 107 лица се уапсени за трговија со луѓе

Стаменковска: Владата на СДС сака судство кое ...

ВМРО ДПМНЕ: Во трите општини има над 850 ...

Апелација расправа за жалбите за „Тендери“

Манчевски: Неделава извештај за вработувањата и ...

(ВИДЕО) Што прави Путин кога истура дожд?

ВМРО-ДПМНЕ: ЕУ да го спречи бркањето од работа на ...

Омани очекува брзо усвојување на Законот за ...

Забележа жена како сама оди по улица, а потоа од ...

(ВИДЕО) Венчавката течеше совршено, а тогаш се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Проблемот со депонијата е премногу ...

Стоп од СПЦ за прослава на Илинден во „Прохор ...

Стевананџија до Николовски: Човек кој го поддржа ...

Манчевски: Не поставуваме кадри насилно и во еден ...

Жестока дебата во Собранието за ребалансот на ...