Втората полуфинална вечер на Евровизија се одржа вчеравечер во Малме, Шведска. Домаќините покажаа одлична организација и забава, пред се во ревијалниот дел, ...
сите 54 | | | веќе видена

Посетителите на фестивалот на психоделична музика ...

3Д-отпечатено срце е иднината на кардиологијата?

Пуштени во употреба подземни контејнери во ...

Пуштени во употреба подземни контејнери во ...

Разговорот на ова глуво девојче со нејзината ...

Се одрече од милиони само за да игра со Леброн ...

Трагичниот крај на дефанзивците на Викторија ...

Трагичниот крај на дефанзивците на Викторија ...

Во Норвешка следната година ќе плови автономен ...

(Видео) Дознајте кои се десетте најбогати кралски ...

Најголемиот визионер на денешнината добил дозвола ...

Blue Band со прекрасна преработка на песната ...

Пробајте овошна супа – подобро од секоја овошна ...

Пуштени во употреба подземни контејнери во ...

Фирма од САД вградува чипови во своите вработени

Снимен е еден од најретките феномени на Земјата

Едно од најмоќните руски оружја: Новиот борбен ...

Едно од најмоќните руски оружја: Новиот борбен ...

Повторно пожар во близина на Сплит, граѓани ...

Не спасито, Зурласито... Деспасито има ли спас од ...

Фантазија од вкусови: Канелони со мелено месо ...

Ерусалимската криза се проширува: Арапската лига ...

Објавена четвртата бета верзија на iOS 11

Влегла во слаткарница за да ги врати слатките, а ...

(ВИДЕО) Доктори не можеле да и помогнат: И се ...

Врховен утре ќе одлучува по жалбите за притвор

Косата ви е масна веќе втор ден по миењето? – ...

Урнебесно видео го обиколи светот: Каде е нашиот ...

Изградил вила (специјална едиција) за жена си

Делфини на црногорското крајбрежје предизвикаа ...

Несомнено заслужи да игра во НБА- Магија на Милош ...

Златко Кескоски и аналитичарот Филип Стојковски ...

(ВИДЕО) Дали е теорија на заговор тврдењето дека ...

Дизајнерот на Jaguar во интервју од „300 ...

Договорена заедничка средба на владите на ...

Потегот на Мурињо силно го разлути Перез

Отпакување на Nokia 6!

Легендарниот Валентино Балбони зад воланот на ...

10 причини зошто Ларсон е Бог на Селтик