Во куршумлиското село Пантиќи, вртелешка со деца се преполови и се сруши, при што се повредени вкупно тринаесет деца кои во тој момент биле на вртелешката.На ...
сите 8 | | | веќе видена

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Иво Ранѓеловиќ, аналитичар: ...

Сирењето со живи црви и јајца од мува е ...

(Видео) Црногорски третолигаши го наместија ...

Марија Шерифовиќ не можеше да ги задржи солзите ...

Големите галеби се веќе „одомаќинети“ во Венеција ...

Непалецот што 30 пати го качил Монт Еверест за ...

Непалецот што 30 пати го качил Монт Еверест за ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Конститутивна седница на ...

ВИДЕО I Бостон е во големото финале на НБА лигата

ВИДЕО | Андоновиќ: Земји-членки на НАТО ќе ...

„Ме боли, не можам повеќе да издржам…“ Александра ...

[ФОТО/ВИДЕО] Спроведено истражување: Зошто реките ...

Бури и торнада во САД, над 20 мртви, 300 илјади ...

Бури и торнада во САД, над 20 мртви, 300 илјади ...

Маск го гради најмоќниот суперкомпјутер со ...

Рецепт за домашен мајонез: Брзо и лесно се ...

`Flappy Bird`: Играта што беше забранета затоа ...

А и во Норвешка многу нетокму пресврт

Северна Кореја се обиде да лансира шпионски ...

Олуите и торнадата во САД однесоа 23 жртви, 300 ...

Луд и драматичен бараж во Германија - вакво нешто ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Информативната емисија „Слободен ...

Бостон со „метла“ за Индијана за ново финале во ...

[ВИДЕО] Сладолед торта од пишкоти готова за 15 ...

[ВИДЕО] Кучиња-роботи патролираат во фабриката на ...

[ВИДЕО] На авион му откажал моторот, пилотот ...

Костал: Првиот впечаток од средбата со Мицкоски е ...

(ФОДО+ВИДЕО) Пропадниците на „ССО“ ги нападнаа ...

Панорамско видео ја прикажува сезонската ...

ДИК го одби приговорот од „Европски фронт“ за ...

Четири малолетни девојчиња избодени во кино во ...

Четири малолетни девојчиња избодени во кино во ...

Четири малолетни девојчиња избодени во кино во ...

НБА Топ 5: Вечер во знакот на Дончиќ и летечкиот ...

Столтенберг навива Украина да почне да гаѓа во ...

Стоилковски: Одговорност за Хирургија мора да има ...

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Стојановски: Партиските ...

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Игњатова: Родителите да научат да ...