После првите натпревари од полуфиналето во Лига Европа, Баер Леверкузен е речиси сигурен патник во големото финале затоа што синоќа со 0:2 ја совлада Рома на ...
сите 73 | | | веќе видена

Еден од најпознатите италијански судии вчера го ...

(ВИДЕО) Германија во состојба на катастрофа: Не ...

(ВИДЕО) Германија во состојба на катастрофа: Не ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Информативната емисија „Слободен ...

Фиорентина ја победи Аталанта во последниот меч ...

Истанбул експлодираше: Мурињо промовиран во ...

Ајдин Османовиќ освои награда на меѓународен ...

10 мали градови што се неоткриени бисери

Повеќе од 350 падобранци скокнаа во Нормандија, ...

Јутјубер од Кипар еден од фаворитите на изборите ...

Викенд тарифа: Четири супер SUV модели против ...

Стоилковски: Министерот Демири и заменик ...

Историски момент за човештвото: Кина успеа во она ...

[ВИДЕО] Кинеската сонда слета на темната страна ...

Кинеското вселенско летало слета на темната ...

Ѓоковиќ играше до три часот наутро и оствари ...

Реал Мадрид е неприкосновен, по 15-ти пат е ...

Реал Мадрид е неприкосновен, по 15-ти пат е ...

Реал Мадрид е неприкосновен, по 15-ти пат е ...

Руското чудо од дете блеска и на Ролан Гарос

Европската круна по 15. пат е на главата на ...

(Видео) Реал ја освои Лигата на шампионите

Фрескоживописана и уредена црквата Свети Јован ...

И пукал во глава на бремената сопруга, потоа ...

Велковски: Да покажеме храброст и да се надеваме ...

Алармантно предупредување во скопските училишта: ...

(ВИДЕО) Морничав случај во Грција: Син го запалил ...

(ВИДЕО) Морничав случај во Грција: Син го запалил ...

СРАМОТА: Родители се тепаат на детски фудбалски ...

Марио Илиевски носи водство на полувреме за ...

ВИДЕО | Премногу „магија“ на едно место: ...

Ова е најсончевиот европски град: Дождовите тука ...

ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНА ДОШЛА ВО ПОСЕТА НА РОДИТЕЛИТЕ - ...

Борусија сака кога е аутсајдер, а тоа најдобро го ...

Стоилковски: 12 директори на Хирургија да кажат ...

(ВИДЕО) Битка за најзначајниот фудбалски трофеј ...