Тајван го погоди земјотрес со јачина од 7,4 степени според Рихтер, најсилниот во последните 25 години. Неколку згради беа урнати. Најмалку четворица се мртви, ...
сите 136 | | | веќе видена

(Видео) Британскиот крал Чарлс му предаде висока ...

Среќно е оженет веќе 3 години, неодамна стана ...

ВРЕДИ СО КЛУЧОТ В РАКА: Премиерот не ни треба, ...

Се продава фантастичен ѕвер со „V8“ мотор од ...

(Видео) Стотици цивили се евакуирани од ...

(Видео) ДИК прифати приговор на коалицијата „Влен“

[ВИДЕО] Украина: Руси поставиле експлозиви во ...

Мек оригами-бот во форма на гасеница

Мек оригами-бот во форма на гасеница

Тодоровски асистент за победа на Спартак Суботица ...

[ВИДЕО] Лога: Кога може Обама, може и ...

„Не користи компјутер, нема мејл адреса, а ...

Побарал од вештачката интелигенција да прикаже ...

„Изгледа подобро на 40 отколку на 29 години кога ...

НБА Топ 5: Ноќ на фантастични забивања (ВИДЕО)

[Видео] Нова кампања на „Лајка“ за вдомување ...

Колач со цреши: Комбинација од слатко и кисело ...

Бебе на 10 недели повторува „те сакам“: „Време е ...

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Чупеска: Сиљановска вчера го ...

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Трипков: Македонија ќе добие ...

ВО ЖИВО: ДИК одлучува за приговорите од ...

[ФОТО/ВИДЕО] Бисерот на Медитеранот којшто ...

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Тренингот за личен развој повеќе ...

ВИДЕО | Андоновиќ: Зошто Путин го смени Шојгу?

Шампионот е жив, Денвер го врати и вториот брејк ...

Победникот на Евровизија го скрши трофејот на ...

ПИТА ПОЛНА СО ВКУСОВИ: Лиснато тесто полно со фин ...

Косово: Зана Авдију во борба против мачо-културата

Косово: Зана Авдију во борба против мачо-културата

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Информативната емисија „Слободен ...

(Видео) Јокиќ во МВП издание – Денвер изедначи ...

Никола Јокиќ ја разби Минесота за 2-2 во серијата

Силјановска Давкова не кажа „Северна“ при ...

МАКЕДОНИЈА ИМА НОВ ЛИДЕР: Магијата на Митев со ...