Околу 800 апликации на млади луѓе за работа во Хрватска има од општина Неготино. Градот иако меѓу првите има Слободна економска зона, нема ниту една фабрика во ...
сите 9 | | | веќе видена

ДИЗНИ ја криеше ОВАА тајна со децении – Чудно ...

Притисок врз иницијаторите за рудниците

Утре битолските советници ќе одлучуваат на кои ...

Ливерпул и Арсенал во битка за ист играч

(ВИДЕО) Огромен облак над Истра – невреме на ...

Дали Дехари ја губи поддршката за Кичево? – БЕСА ...

Без вода на +40

Оставени на милост и немилост

Сармички од листови зелка запечени во рерна

Обвинети 10 судии за злоупотреба на функцијата, ...

Во предизборие вработувања во велешки Дервен

Алиоски блеска во Англија: Две асистенции во ...

Алиоски блеска во Англија: Две асистенции во ...

Кривични пријави за 10 судии

Конфискација на имот?

Антониј Тентов сакал само да привлече внимание , ...

(ВИДЕО) Дознала дека сопругот ја изневерил со ...

Mитревски обвинува за упад во ССМ, од МТСП велат ...

Се подготвува стратегија за конфискација на ...

Доказ дека бразилките имаат најдобар задник

Ристески: Наследивме најзапоставена и ...

Работниот ден на таксистите трае 12 часа, такси ...

Бебе и куче делат путер од кикиритки

Еден ден со војниците на Kриволак – Американската ...

ТУРИСТИТЕ ВО ШОК: Од никаде се појавил гумен ...

Фантастичен доручек – гибаници прженици (ВИДЕО ...

Интерпелациите продолжуваат, Тевдовски е ...

Првиот гол на Андонова за Барселона (ВИДЕО)

Илјадници пици блокираа автопат во Aрканзас ...

Мачка тешеше мало девојче и со тоа докажа една ...

Човек спасил октопод кој се заплеткал, а за ...

Вил Смит за улогата во филмот за Обама: Само јас ...

Законот за јазици ќе направи големи промени и во ...

Салиу сменет од ДЗС, нов директор е Аднан ...

22 секунди и 66 зборови - политичко интервју ...

Поднесен приговор против предлог-законот за ...

ДИМОВСКИ: Џафери ја увиде својата грешка, треба ...

(ВИДЕО) Павлоски: Спасовски го партизира ...

Некогаш лути ривали, денес неразделни пријатели- ...