И во учебната 2022/2023 година иницијативата на Здружението на наставници по македонски јазик во светот во чест на големиот празник посветен на просветителите ...
сите 25 | | | веќе видена

ЉУТКОВ: Костадиновска Стојчевска ги крие имињата ...

Стојаноски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе спроведе ...

[ВИДЕО] Љубовната приказна на Горан Пандев: Да не ...

Трифун Костовски: ФК Вардар не е за мене

Мал авион се урна врз автомобили на пат во ...

10 од најдобрите комедии на 21-ви век што сигурно ...

„бакни ме за крај“ нов ВИДЕО запис на Симона ...

ФОТО Ова е најмоќниот (и најдобар) „Pagani“ на ...

ПЕНДАРОВСКИ: Кај Македонците има голем пад на ...

На Дончиќ Лејкерси му се инспирација за ...

(Видео) Сабонис го доби дуелот со Јокиќ, ...

Лејкерс ги прегазија Њу Орлеанс, тежок пораз на ...

Жалгирис славеше во Белград, Црвена звезда сè ...

Тошковски: Никој не може да отповика документ што ...

Шкендија одигра реми со славниот Динамо Киев ...

[ВИДЕО] Премиера на нова HBO Original минисерија ...

(ВИДЕО) БАЈДЕН НАПРАВИ ГАФ: Се пофали дека има ...

(ВИДЕО) Меџити: Автономна беше одлуката на ...

ВИДЕО ПРЕМИЕРА | „Политиканти“ на „Слободен ...

Трагедија во Тајланд: Падна автобус во клисура со ...

Средба Ковачевски – Клингбел: Силна поддршка од ...

Битиќи: Би прифатил да биде заеднички кандидат за ...

Шкендија во контролен меч ремизираше со Динамо ...

„Талат тргна против Џафери“: Професорите на УКИМ ...

Што да гледате на Нетфликс и Ејџ-би-о овој викенд?

Костовски: Од ДПМНЕ не гласаа за своите министри, ...

НБА Топ 10: Луди додавања на Јокиќ и Дончиќ, ...

ВМРО-ДПМНЕ со закана до грчкиот инвеститор за ...

Ја обвинија за сексуално насилство, го промени ...

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Бојаровски за „Слободен печат“: ...

Уште еден дерби викенд и важни битки за титули – ...

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Деканот на ПМФ Трпески: Преземени ...

Милвоки го „трејдуваше“, а тој направи невобичаен ...

Вечно ќе живее: Коби Брајант доби бронзена статуа ...

Вечно ќе живее: Коби Брајант доби бронзена статуа ...

(ВИДЕО) Договорно производство: Пласманот на ...

[Видео] Медалите на претстојната Олимпијада ќе ...

БЕКТЕШИ: Министерството за економија ќе додели ...