Средбите кои ги имав во САД со високите државни претставници, со Државниот Секретар Блинкен и Ескобар беа многу успешни и плодни, од САД добивме силна поддршка ...
сите 218 | | | веќе видена

(ВИДЕО) Томовски: Со ВМРО-ДПМНЕ над 300.000 ...

ВИДЕО | Андоновиќ: Последен ден од прекинот на ...

Патот кон Маврово се` уште нерасчистен и подмрзнат

(Видео) Маж во САД тргнал на џогирање и убил ...

(Видео) Тамара Грујеска заврши на 12-тото место ...

Мене ми е тоа глупава „фора“: Бајага рече што ...

НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

ВИДЕО | Јокиќ постави нов личен рекорд за оваа ...

Гарначо постигна спектакуларен гол, но момчето од ...

Да ти се смачи колку многу треба да пазиш да не ...

(Видео) Милвоки од -26 до триумф над Портланд, ...

(Видео) Милвоки од -26 до триумф над Портланд, ...

Јокиќ му одржа час по кошарка на првиот пик ...

(ВИДЕО) Пукање во Канада: Тројца мртви, двајца во ...

Париз со поскап паркинг ќе ги брка големите СУВ ...

ВИДЕО | Пукање во Канада: Тројца мртви, двајца во ...

Моќна изведба на Тамара на Јуниорскиот Евросонг ...

Нетанјаху во Газа со војниците: Ќе продолжиме до ...

Трстена и Канатларовски меѓу 100 врвни спортски ...

[ВИДЕО] Младоженецот ги уби невестата и ...

Голема победа: Стоименовски за триумф на Тиквеш ...

Шкупи е повторно лидер по победата над Македонија ...

Каква е врската меѓу Дака, црната листа и ...

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ за економските принципи кои ...

(Видео) Каевски: Ќе оди ли Мицкоски да му се ...

Владо Јаневски: Не знам каков наслов ќе ми ...

ПРЕДИЗБОРНА СМОТРА: Лева нога во десен чевел

Клиперс конечно славеа над Дончиќ и Далас, ...

Клиперс конечно славеа над Дончиќ и Далас, ...

Полицајци спасија тригодишно дете и тројца ...

“Радио Пела Македонија” подготви телепортажа за ...

Деби на Мацари со победа во Бергамо благодарение ...

Моќна порака на Денот против насилството врз ...

Хамас со мешани пораки за одложеното ...

Како големите ренесансни умови го модернизирале ...

Инфаркт, борба за живот, а навидум обичен ...

Спасовски од Битола: Во изминатите шест години ...

Брегалница и со играч помалку во 87. минута и ...