Овој закон за Урбанистичко планирање се носи од една причина, да нема одобрение за градење, да не важи Законот за градење. Овие два закони се споени и ова ...
сите 241 | | | веќе видена

Јовановски: Апелација потклекнаа под политичките ...

(ВИДЕО) Кривична пријава за Јово Вангеловски и ...

Нејзиното име денес е заборавено: Приказната за ...

Студија: Најважен член на бендот е басистот

Исланѓанецот Палмарсон на излезни врати од ...

Најголемата тајна на Сахара

Сакал да го фрли овој стар прозорец, но тогаш ...

Плата милион долари! Кинезите бараат човек кој ќе ...

Колапс во Лондон, двокатен автобус се заби во ...

(ВИДЕО) Репертоар на кино Милениум од 10. до 16. ...

Пресекол стари пивски шишиња на половина – тоа ...

Google ја тестира вештачката интелигенција и со ...

Кривични пријави за судиите од предметот „Тврдина“

Цел град е бесен на овој пар: Ја купиле ...

Цел град е бесен на овој пар: Ја купиле ...

Тие се секси владетелки од Блискиот исток: ...

Тие се секси владетелки од Блискиот исток: ...

Хаос во Лондон удрил во излог од продавница - има ...

Баба го става бебето во креветче – Тоа што тогаш ...

Во пресрет на долгоочекуваниот меч против ...

(ВИДЕО) Репертоар на Синеплекс од 9. до 15. август

Емотивен мини документарец за Џим Кери: Ми ...

Двоен шок за Шпанците: Љуљ тешко се повреди, а ...

Родителите и купиле подарок за роденден, а кога ...

Три текстилни фабрики принудени да ги подобрат ...

Утринска Гимнастика: Peugeot 308 GTi против ...

Поради овој филм Кинезите масовно се пријавуваат ...

Секогаш е во сенка, иако е незаменлив во Реал ...

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 10. август, ...

Се вратиле дома од одмор и пронашле скршен прозор ...

Виолини од ѓубре овие деца ги спасиле од пеколот ...

Водич за мажи – како правилно да ја испеглате ...

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 10. август, ...

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 10. август, ...

Возачите во Холандија кога излегуваат од ...

Поради овој филм Кинезите масовно се пријавуваат ...

Незгодниот момент кога го гледате бившиот: Како ...

Незгодниот момент кога го гледате бившиот: Како ...

Незгодниот момент кога го гледате бившиот: Како ...