Мачката Флоси (26) од Орпингтон е признаена како најстара жива мачка на светот. Сопственичката вели дека има здравствени проблеми, но сè уште е разиграна. ...
сите 10 | | | веќе видена

Убавите Бали бег и Неџла повторно станаа ...

Сакате затегнат задник и извајани мускули? 50 ...

ТОП фудбалски смешки и незгоди

Ти Џеј Шортс прв стрелец во новиот триумф на Бон ...

(ВИДЕО) Нова престрелка во САД, еден убиен, ...

Како изгледа светот од перспектива на далтонист?

Кобајаши и вторпат најдобар во Сапоро

Циципас после пет сета се избори за четвртфинале ...

„Украина НА РАБ НА ЦЕЛОСНО УНИШТУВАЊЕ“

„Пандевци“ поразени од бугарскиот второлигаш ...

(Видео) По пет години делфини повторно пливаа во ...

Битиќи: Од аспект на енергетска криза 2023 година ...

Митева: Притисоците кон пратеници од власта имаат ...

(Видео) Чулев: Спасовски доделил речиси 13 ...

Aнкета: Казната на Јувентус е преголема!

(Видео) Маројевиќ: Испораката на топлинска ...

(ВИДЕО) Интервју со Пенов: Општините останаа без ...

ВИДЕОТО кое го разоткри целиот хорор во Кина: ...

Бостон ја запиша деветтата победа во низа во НБА

НБА Топ 10: Бруталните забивања на Ентони Едвардс ...

Бостон ја продолжи победничката серија и без ...

[Видео] Над 100.000 Израелци протестираа во Тел ...

На Милвоки тешко му оди без Јанис Адетокумбо

Нови циркузи од НБА на Шектин а фул

Се што ви треба е добра волја: 30 минути супер ...

Турција ги осуди протестите во Шведска и палење ...

Османи утре патува во Софија во посета на ...

Цензура или слобода на говор? Информативен мрак ...

Девојче од Индија се откажало од 61 милион ...

Генераторот за струја кој „Кожувчанка“ го ...

Туфегчиќ: Преседан е како Пендиков е изнесен од ...

Муртезани: Алијанса го спасува Ахмети

Човек преживеал 24 дена талкајќи низ морето, ...

Ескобар: СО ИЛИ БЕЗ КУРТИ, ќе се формира ЗСО во ...

Цветковски, екс-директор УИС: Бегство од ...

Бритни Спирс повторно ги шокира фановите, вели ...

Битиќи: Новите генерации ќе го најдат својот пат ...

[Видео] Десетици повредени по судир со полицијата ...

[Видео] Десетици повредени по судир со полицијата ...