Мрежите за ловење се нелегални три децении, но некои рибари и понатаму ги користат. Познати како „ѕид на смртта“, овие мрежи се ефикасни во собирањето риби, но ...
сите 2 | | | веќе видена

(ВИДЕО) Мајка на убиеното момче од црни ...

(ВИДЕО) Николоски: Нема ниту парламентарно ...

ВИДЕО | Ужас: 4-годишно дете почина откако ...

ВИДЕО | Ужас: 4-годишно дете почина откако ...

Жестоки борби во Угледар, руските сили се ...

ВИДЕО | Кошаркар на Лејкерс уапсен како најголем ...

Ѕвезда на ЛА Лејкерс опколена од полиција под ...

Вака некој се обидел да закрпи дупната гума на ...

ПИТА СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ! Омиленото задоволство од ...

Викенд најава – Најинтересно во Серија А!

(Видео) Јанг Дади ја ојбави новата песна „Дваесет“

(Видео) Николова: Не смее да има никаква ...

Трамп до Бајден: Ќе почнеш со тенкови, ќе ...

НБА Топ 10: Ноќ на атрактивни забивања (ВИДЕО)

Објавена снимка од надзорната камера: Со ...

Македонија ЃП поразена од Берое на првиот „тест“ ...

Македонија ЃП поразена од Берое на првиот „тест“ ...

Стоилковски: Цело СДС на сликање со бегалецот од ...

Николова: Новите инвестиции и работни места доказ ...

ВИДЕО | Андоновиќ: Се надзираат контурите на ...

„Дoбра ноќ Скопје“ – филмот за разорниот ...

Никогаш не го отпишувај „кралот“: Реал преку ...

Текбол ќе се игра во училиштата во Аеродром ...

Добрите дела не се ретки во Mozzart: Лидерот во ...

Добрите дела не се ретки во Mozzart: Лидерот во ...

Милан купува чилеански талент

Шерон Стоун: Повеќето мои колеги мразат жени ...

ВИДЕО | Дончиќ се повреди и за првпат заврши НБА ...

Обраќање на претседателот Пендаровски на ...

Пендаровски: Секоја нова провокација или атак на ...

НАМЕСТО НА ТРАЕКТ, ЗАВРШИЛ ВО ЕЗЕРО Возилото за ...

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Спасовски: Дел од хибридна војна ...

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Спасовски: Дел од хибридна војна ...

Турција: Автобус со патници падна во езеро (ВИДЕО)

ДЕН НА ХОЛОКАУСТОТ Црвената армија пред 78 години ...

Далас Маверикс го добија мечот со Феникс, но го ...

Дончиќ за првпат заврши НБА натпревар без поени

(Видео) Австралискиот премиер беше прашан дали ...

Свиреше „Македонско девојче“ на саксофон и се ...