Во својата кариера ги напиша стиховите на некои од најпознатите песни на Здравко Чолиќ што и ден денес се пеат. Музичарот и композиторот Корнелије Ковач ...
сите 13 | | | веќе видена

Ружа од обложувалница во Србија е хит: „Среди“ ...

Руски проектил погоди станбена зграда во Дњепар, ...

Руски проектил погоди станбена зграда во Дњепар, ...

Што се случува во Севиља?

(Видео) Елмас му даде гол на Јувентус, па седна ...

Д-р Мехмедовиќ: „Кракен“ не дава причини за ...

Касами: Да за Бугари во Уставот, но прво… (ВИДЕО)

ВО ЕКОТ НА ЗИМАТА: Државата носи пари во буџетот ...

Рекорд во НБА: Дуелот Сан Антонио и Голден Стејт ...

МВР со детали за бегството на затвореникотм

(ВИДЕО) Си ги исклесале имињата на пештера, сега ...

Ријана со нова снимка го најави настапот на ...

Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваат ...

Ангелова: Дали Глигоров е рецидивист во ...

„НЛО“ на врвот на планината: Монументални ...

(Видео) Николова: Успешните економски политики ...

(Видео) Николов: Владата има пари за пенали, ...

На 11 години била киднапирана, 2 години ја ...

5 одлични серии на Нетфликс кои ќе ви го украдат ...

5 одлични серии на Нетфликс кои ќе ви го украдат ...

5 одлични серии на Нетфликс кои ќе ви го украдат ...

10 безвременски психолошки трилери што ...

Лиса Мари Присли, ќерката на Елвис Присли, почина ...

Денвер и без Јокиќ го освои Лос Анџелес

Разменетиот руски „трговец со смрт“ се премисли, ...

Расте бројот на жртви во торнадото во Алабама, во ...

Елмас го измрда Филип Костиќ за петарда и дебакл ...

Британски „Телеграф“ објави сведоштво на ...

Водич за почетници: До челични стомачни за 15 ...

Синот на Роналдињо на проба во Барселона (ВИДЕО)

Забрчанец: Спорот кој Бугарија го има со нас е ...

Смаиловиќ: Институциите не одат во чекор со ...

Атанасов: Три фактори беа клучни за стратегијата ...

Голеада на контролата меѓу Баерн Минхен и ...

(Видео) Мајли Сајрус го најави новиот албум со ...

,,Излези момче”…Фалангата подготвена за ...

Але со хет-трик за 10 минути за Борусија Дортмунд ...

(Видео) Лав нападна артист во циркус па го спаси ...

Најмалку 19 загинати во големите поплави во ...