Под Кападокија во Турција се наоѓа Деринкују, подземен град во кој некогаш живееле 20 илјади жители. Неговото древно име е Еленгубу. Се наоѓа на 85 метри под ...
сите 3 | | | веќе видена

МАКСИМ: Ревизија на одредени договори ќе мора да ...

(ВИДЕО): Прв обид за апсење во Охрид, ...

Италијанката што ја отпеа „Море сокол пие“ на ...

ПОЧИНА НАЈСТАРОТО КУЧЕ НА СВЕТОТ: Сопствениците ...

СДСМ Битола: Втор месец учениците немаат ...

Украинскиот министер за одбрана до руските ...

ПОЧИНА НА СВОЈОТ РОДЕНДЕН – по седум години борба ...

Николас Кејџ не добил ни долар за филмот со кој ...

(Видео) Коциќ: СДСМ е наследник на НОБ, а ...

(Видео) Објавен трејлерот за „Супер Марио Брос“

Спречен инцидент на протестот пред бугарскиот ...

Најбрзиот робот на светот

(Фото/Видео) Рита Ора ги отвори вратите од својот ...

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ Елена Младеновска Јеленчиќ, ...

Ристески: Условите во студентскиот дом Стив ...

Напната атмосфера на протестот во Охрид пред ...

“Falling For Christmas”: На Нетфликс доаѓа нов ...

САД во Европа го испраќа најсовремениот носач на ...

Награда за „Најдобра ТВ серија“ за Балканска ...

Мизрахи: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе ...

Почна протестот во Охрид, се извикува предавници, ...

Почна протестот во Охрид, се извикува предавници, ...

Мажите искршија врат по Сандра Африка – кога ќе ...

10 филмови кои со нетрпение чека(в)ме да ги ...

10 филмови кои со нетрпение чека(в)ме да ги ...

10 филмови кои со нетрпение чека(в)ме да ги ...

10 филмови кои со нетрпение чека(в)ме да ги ...

Толку добри што ќе сакате да ги правите секој ...

Меси како Пандев, сигурен е дека не сака да биде ...

Јакимовска Панчевска: Јакимовски без закуп, дал ...

Супер-кореографија на „Делије“: Физички е ...

Нов хит на Бојана Скендеровски, ќе ве освои на ...

Документарен филм за глечерите во Исланд ја ...

Проверете зошто овој тренинг е УБИЕЦ НА КАЛОРИИ: ...

Аурус командант – рускиот Ролс Ројс (ФОТО+ВИДЕО)

Меган Маркл: Со мајка ми кога бев девојче, бевме ...

Зеленски: НАТО ТРЕБА ПРВ ДА ЈА НАПАДНЕ РУСИЈА

Партизан го освои Келн, радост и за Спировски во ...

Зеленски го повика Западот да го нападне Путин: ...