Проф. Александар АТАНАСОВСКИ Иако датумот на раѓање на Методиј се уште не е точно утврден – историчарите го датираат од 810 до 825 година – а за Кирил е ...
сите 2 | | | веќе видена

УРАГАН ЈА ДЕМОЛИРАШЕ КУБА, 11 МИЛИОНИ ЛУЃЕ СЕ БЕЗ ...

(Видео) Површината на Балтичкото море `врие` ...

Во Тихиот Океан наеднаш се појави нов остров

Куба остана без струја по ударот на ураганот Ијан

Куба остана без струја по ударот на ураганот Ијан

Цела Куба остана без струја како последица на ...

Кинески „летечки ајкули“ надлетуваат американски ...

Падна евроголот на сезоната во Лига на нации, го ...

Најдобрите серии во историјата според „Ролинг ...

Влаховиќ и Митровиќ беа подобри од Халанд, Србија ...

39-годишниот Дејан ја доби првата битка, ќе се ...

Влаховиќ и Митровиќ ја урнаа Норвешка, Србија оди ...

САД: Маж застрелан откако упаднал на тренинг на ...

Стоилковски: Каков дебакл за СДСМ и срам за АРМ и ...

ВМРО-ДПМНЕ побара оставка од Славјанка Петровска: ...

(Видео) „Apple Watch Ultra“: Чини 800 долари, но ...

Бомби фрлeни во куќа на полицаец во Подгорица, ...

Денеска истекува рокот за гласање на руските ...

Груби од Заев има „бомби“ за Ахмети, со нив го ...

ВИДЕО РЕПОРТАЖА: Сеќавање на Треблинка – логорот ...

Решавачката битка на Југославија против Бугарија ...

Појадок што не се прескокнува – ГРАНОЛА БЕЗ ...

ПОЖАР ВО ОСТРОШКИ МАНАСТИР, брзата интервенција ...

Одбива да и држат лекции: Макрон го доби ...

15 најголеми воени авиони во светот

Италијанската партизанска песна „Бела чао“ стана ...

Како изгледа патувањето со воз што го има ...

ВМРО-ДПМНЕ и градоначалникот Јовчески денеска ќе ...

(Видео) Талески: Милошоски итно да закаже седница ...

Седум фудбалери кои сега поседуваат свои ...

Спасовски: Ги подобруваме сообраќајните ...

ВМРО-ДПМНЕ да им се извини на граѓаните, за ...

Од Куба се евакуирани туристите пред налет на ...

Русинот се криел во фрижидер од судски извршители ...

(Видео) Ковачки: Судот да почне одземање на ...

(Видео) Спасовски: Ги подобруваме сообраќајните ...

„Rolling Stone“: Ова е најдобрата серија на сите ...

Бахмут, уништениот град во Донбас кој се бори ...

Митева: МОН платило пола милион евра за ...