Патувајќи низ Намибија може да видите нешто необично, што многумина го нарекуваат „улица на солта“, а покрај кристалите нема продавачи, туку се подразбира дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Разорна експлозија во Кабул, голем број жртви

(Видео) Ваква подморница светот не видел досега: ...

Скопје заработи два црвени картони за само четири ...

Превентивната акција „Вози одморен“: Заморот може ...

Превентивната акција „Вози одморен“: Заморот може ...

Ефектен гол на Бразилецот Вагнер, Шкендија уште ...

ВИДЕО | Столтенберг: НАТО ќе интервенира на ...

Потребни ви се само 15 минути и еден сад: ...

Уштипци од сечкани тиквици: Брз и лесен оброк – ...

Летен ролат со сирење и шунка: Ладно предјадење ...

МАПА НА СИТЕ ЗЕМЈИ КОИ ЈА ИМААТ ОКУПИРАНО ПОЛСКА ...

Маричиќ бара Тупанчески да го оправда со кого ги ...

Анализа на Путин и војната во Украина од ...

(Видео) Во Битола запленета дрога од 800.000 ...

Калеска-Ванчева: Струја зимава ќе има доволно, но ...

Димитриеска-Кочоска од Ростуше: За разлика од ...

Шампионот во акција: Милан пронајде дефанзивно ...

Шампионот во акција: Милан пронајде дефанзивно ...

По виолетовите медузи, во Грција се појавија ...

(Видео) Обилни врнежи ја погодија Франција, ...

Мозокот зад возењето велосипед

ВИДЕО | Ужасни поплави во Пакистан: Над 580 луѓе ...

„Ова е најзабавниот електричен автомобил“

Јутјубер претвори ВЦ школка во гејминг PC

Полските пожарникари извлекле 100 тони угината ...

Огромен пожар пустоши низ Португалија, чадот ...

Огромен пожар пустоши низ Португалија, чадот ...

Пукотница во САД: Повредени осум лица, четворица ...

Јакимовски: Мицкоски тајно се среќава во ...

Николов: Оваа листа на советници е онаа којашто ...

Древни Римјани во тоги и антички брод крстарат ...

ВИДЕО | Париз: Обилните дождови поплавија улици и ...

Неверојатно! На Хималаите пронајдено тело на ...

Неверојатно! На Хималаите пронајдено тело на ...

(Видео) Невреме во Неготино – паднати дрвја, ...

Дали сакате тенок струк и затегнат задник? 10 ...

(ВИДЕО) Силно невреме во Неготино, оштетени куќи ...

По неколку години пауза повторно во Битола се ...

(Видео) Рецепт за неодолив ролат од тиквички: Ќе ...