Економистот Нуриел Рубини, познат по своите песимистички прогнози, предвидува дека американската економија ќе влезе во рецесија до крајот на оваа година. Како ...
сите 62 | | | веќе видена

Азар погоди по 188 дена, Реал само до реми со ...

Водителката се онесвести, прекината дебатата на ...

Единствен црно-бел колач: Потребни ви се само 4 ...

Адеми кобен за Шкупи, Динамо Загреб оди понатаму ...

Прекината политичка дебата во Британија, ...

Заспа одбрната на Шкупи, Адеми казни

Адеми го „смрзна“ Шкупи – Динамо води на „Тодор ...

Почина познатиот српски актер Бранко Цвејиќ ...

ЏОНСОН ГО СПОРЕДИ ЗЕЛЕНСКИ СО ЧЕРЧИЛ Украинскиот ...

(Видео) Тиквички полнети со мелено месо - сочни и ...

ВО ЖИВО: Хрватска официјално го отвора мостот ...

Додик и седум попови и со бик на ражен отвори ...

Голем пожар беснее во Чешка, целата земја е во чад

Зеленски објави видео од Одеса: „Ќе ги казниме за ...

Додик со седум свештеници освети бензиска пумпа, ...

Додик со седум свештеници освети бензиска пумпа, ...

[Видео] Чадот од шумскиот пожар во Чешка се шири ...

(Видео) Отворен Балкан: Заеднички ќе бидат ...

(Видео) Отворен Балкан: Заеднички ќе бидат ...

ВИДЕО | 172 милиони прегледи за 24 часа: Тизерот ...

Викторија Бекам се распеа караоке на одмор во ...

(Видео) Најмоќниот електричен автомобил прв ќе го ...

Кејт Мос објасни зошто на судењето сведочела во ...

Оригинален рецепт за највкусниот гулаш!

Стар рецепт за кафанска погача без млеко, јајца и ...

Тиквици на овој начин не сте пробале: Ќе ги ...

ФОТО+ВИДЕО | Средба на претседателот Пендаровски ...

Ќе се изненадите кога ќе видите што се става во ...

ФОТО+ВИДЕО | Ковачевски – Кравињо: Португалија е ...

Саудиска Арабија издвојува 80 милијарди долари за ...

Саудиска Арабија издвојува 80 милијарди долари за ...

(ВИДЕО) Условни казни за сите кои признаа вина, а ...

(ВИДЕО) Условни казни за сите кои признаа вина, а ...

Наполи најде замена за Кулибали: Елмас добива ...

Шекил раскажа како си поминал со Лука Дончиќ како ...

Почина Пол Сорвино, актерот од филмот ...

Отворен мостот на Пељешац (ВИДЕО)

(ВИДЕО) Седуммина признаа вина за инцидентите ...

Стоилковски: Македонија пат плаќа 12.000 евра за ...