Вработените од Управата за водење матични книги од утре се враќаат на работа по седум недели штрајк, откако со раководството на институцијата за издавање ...
сите 288 | | | веќе видена

Денеска по 13ти пат коњаницата „Бигорски Манастир ...

Земјотрес го погоди Филипини, најмалку две лица ...

(Видео) Живот, пропаганда или нешто трето: Што се ...

(Видео) Живот, пропаганда или нешто трето: Што се ...

Ископан најголем розев дијамант во последните три ...

Оштетен мостот кон Вапила -Ливоишта

Огласна загатка

Женка морж тешка 600 килограми потопува чамци во ...

„Објавувам крај на кариерата по смртта на мојот ...

Сестрите на пејачот осудени на 30 години затвор ...

ВИДЕО | Генерал Хаџи Јанев: Воената помош на ...

Совети од 1973 за млади Југословени како да им ...

Совети од 1973 за млади Југословени како да им ...

(Видео) Со спектакуларен огномет пуштен за ...

КОМПИРИ ОД РЕРНА! Вкус за паметење! (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

ВИДЕО | Мицкоски: Нѐ очекува тешка зима, Владата ...

Ротор од хеликоптер уби млад Британец на одмор во ...

Додека други гинат, двојката Зеленски позираше за ...

Стоилковски: Ацевски наместо да поништи, прифатил ...

Змија долга 5,5 метри задавила Американец, ...

Мицкоски во посета на општина Гевгелија во ...

Среде проповед разбојници ограбиле свештеник и му ...

На протести против Обединетите нации во Конго ...

Две пречки за 15 секунди трефна Барса против ...

ВО МОМЕНТОТ КОГА ЛИЗ ТРАС НАЈАВИ ОДЛУЧНА БОРБА СО ...

Фудбалерка на Англија постигна ретко виден гол

Дибала пречекан како „бог“ од навивачите на Рома

Бугарите пријатно изненадени: Македонија Ѓ.П ги ...

Бензема стрелец за „кралевите“ во ремито со Клуб ...

Нов император во Рим: Реки од луѓе на ...

Дембеле и Кин блескаа во ремито меѓу Барса и Јуве

Азар погоди по 188 дена, Реал само до реми со ...

Водителката се онесвести, прекината дебатата на ...

Единствен црно-бел колач: Потребни ви се само 4 ...

Адеми кобен за Шкупи, Динамо Загреб оди понатаму ...

Прекината политичка дебата во Британија, ...

Заспа одбрната на Шкупи, Адеми казни

Адеми го „смрзна“ Шкупи – Динамо води на „Тодор ...

Почина познатиот српски актер Бранко Цвејиќ ...