СДСМ инвестира во повисоки плати, нови училишта и повисок ученички стандард, изјави на прес-конференција пратеничката на СДСМ, Даниела Николова. Таа образложи ...
сите 26 | | | веќе видена

(ВИДЕО) Дуќанџиите од ГТЦ на протест пред Влада

Jetson го комплетираше првиот eVTOL трансфер во ...

Николоски: Владата итно да го отфрли предлогот од ...

Пожар во близина на популарно летувалиште во ...

Пожар во близина на популарно летувалиште во ...

Hyundai ја прикажа силуетата на новиот Ioniq 6 со ...

Вака изгледаат уништени 2 милиони евра (снимка)

(Интервју) Фатмир Битиќи: Пари има, луѓето да не ...

(ВИДЕО) Авион со 126 луѓе се запали по ...

Совршена подготовка за нов ден: 20 минути експрес ...

Статуафест – Танго на улица – Уличен уметнички ...

ВИДЕО| Досега илјада мртви во земјотресот во ...

Samsung Galaxy F13 е официјален со голема ...

(Видео анкета со познатите) Велевска за геј ...

Барале нов автомобил од Pagani – цена 7.000.000 ...

(ВИДЕО) Николова: Со новиот Закон за заштита на ...

(Видео) Македонецот Бобан Цаневски со песна на ...

Митева: СДСМ гласаше против предлогот на ССМ за ...

Емотивниот говор на Талант Душебаев по финалето ...

Кемиш шокираше со изјава за с*кс, Зорица Брунцлиќ ...

Меси и Фабрегас со фамилиите мерачат во ...

„Stranger Things“: Прва сезона

„Stranger Things“: Прва сезона

[Видео] Билатералните теми не треба да бидат дел ...

(Фото/Видео) Нов црн биланс на земјотресот во ...

6000 луѓе го дочекаа изгрејсонцето на јунската ...

Томовски: Предлогот од Париз владата го прифаќа, ...

ЦСКА го пречека Рајковиќ: Ова е голема чест, ќе ...

Рајковиќ: Мојот сон беше еден ден да работам во ...

ВИДЕО | Проф. Спасовска: Соработката помеѓу ...

Над 280 загинати и 600 повредени во силниот ...

ВИДЕО | Д-р Митов: Градината значи здрава храна и ...

ВИДЕО | Димовски: Ние сме изиграни, платите ...

ВИДЕО | Пановски: Мафијата беше победена во ...

Јогата уште нема најдено чакра за исламисти

ВИДЕО | Андоновиќ: Регионот на границата меѓу ...

Пронајдени околу 400 грама кокаин, претреси во ...

ВИДЕО | Атовска од Киев: Состојбата на фронтовите ...

Училиштето од масакрот во Увалде ќе биде срушено