Според неофицијални информации, најмалку четири лица загинаа во протестите ширум Иран поради намалувањето на државните субвенции за храна, кои прераснаа во ...
сите 16 | | | веќе видена

Lenovo folio, концепт за таблет на преклоп

Девојче (14) шест дена лутала низ Сибирската ...

Акo видите нешто вакво да плови во вода, не ...

Во Швајцарија отворен најдолгиот пешачки мост

Како да подготвите здрава ужина за само три минути

(ВИДЕО+ФОТО) Само еден човек ги изиграл и’ Белата ...

Завршил 3 факултети, а сега продава книги да ...

Слушнале звук кој доаѓа од водоводната цевка и ...

Почина легендарниот драматург и актер Сем Шепард

Најмрачниот човек во историјата на Америка: ...

Најмрачниот човек во историјата на Америка: ...

Се е подготвено за илинденскиот пливачки маратон ...

Ден пред потпишување на договорот, професорската ...

Македонија кодомаќин на американскиот ...

Децата питачи во Скопје ,,заработуваат“ и до ...

На Илинден ќе биде потпишан договорот со ...

И натаму беснее пожарот во близина на Македонски ...

Заев: Тенденцијата за чистење на избирачкиот ...

14 борбени трејлери за Monster Hunter: World

14 борбени трејлери за Monster Hunter: World

Дали знаевте дека овие 20 ѕвезди се всушност ...

Ибрахимовиќ се враќа во редовите на…

Повторно затворена браната ,,Паљурци“

(ВИДЕО) НАЈГОЛЕМОТО КИНЕСКО ЧУДО ДОСЕГА: Кои ...

(ВИДЕО) НАЈГОЛЕМОТО КИНЕСКО ЧУДО ДОСЕГА: Кои ...

Реакции на социјалните мрежи за новиот ИК на ...

Шетала на улица и безгрижно зборувала на мобилен, ...

Дебатата за ребалансот од утре се враќа во ...

Заев: Македонската армија го отвора патот на ...

Доење задолжително до шестиот месец, препорачливо ...

Хакери со помош на евтин робот отворија сеф

Струга, депонијата и понатаму гори и загадува

20 години од првиот европски триумф на Победа

Коалиција „ВМРО за Mакедонија“: Реформи во ...

Кадровски смени во 33 здравствени установи

Здружение „Блаже Коневски“: Заев да го одведе ...

Земал секира и тргнал да удира свиња по глава. ...

Пилот-херој им го спаси животот на 127 луѓе

Македонски државјанки уапсени на Крит