Скопската градоначалничка Данела Арсовска годинава ќе потроши 670.000 евра на 109 вработувања на партиски кадри на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје, но не планира да ...
сите 504 | | | веќе видена

На Флорида се подготвуваат за најлошото: Ураганот ...

Црвени балони осамнаа низ улиците на Сиднеј

Нов скандал во љубовниот триаголник на Икарди

(Видео) Нов Зеланд избори интерконтинентален ...

Џеди блокира, Мозгов забива... (ВИДЕО)

Во Австралија снимено мистериозно суштество

Што се нуди една вила од 100 милиони долари ...

Пронајден мечот на кралот Артур: Девојче на дното ...

[Видео] Високото образование создава приучени ...

На кого му покажа Деле Али среден прст? (ВИДЕО)

Mercedes-Benz ја освежи S-Class купе и кабриолет ...

Чудото од жена Пеги Витсон се врати на Земјата

Деле Али во проблеми, кон кого беше упатен ...

Дел Потро со епски пресврт до четвртфинале

Најлесниот начин да исчистите пченка - ви треба 1 ...

Најлесниот начин да исчистите пченка - ви треба 1 ...

Чудна комуникација: Сите мислеа дека Деле Али го ...

Правило број 1 при купување на одело

Искочиле низ прозор на зградата и направиле нешто ...

ВМРО – ДПМНЕ: Владата на СДСМ ќе ги избрка ...

Бајадера готова за 20 минути

Интернетот е опседнат со презентерка на вести од ...

Новиот „ајфон 8“ нема да го носи тоа име?

Од утре започнува новиот проект на утринската ...

(ВИДЕО) Џенифер Гарнер се приклучи на Инстаграм ...

Над 500 лица во Штип се запишале на списокот ...

Владина делегација ја промовира Македонија пред ...

Германија и Англија пред заверка на пласманот на ...

Германија и Англија пред заверка на пласманот на ...

Не можела да издржи, па си ја пикнала раката во ...

Пред две години беше преслатко девојче, нема да ...

(Видео) Евробаскет: Србија ја победи Турција

Англичаните се спасуваа преку Рашфорд, Германија ...

Протест, реакција, повлекување, блокада

Протест, реакција, повлекување, блокада

Буфон откри зошто се одлучил да стане голман

ВМРО-ДПМНЕ: Инвестиравме во учениците, наставниот ...

Намален бројот на првачиња во Македонија

Вечерно Кино: Возачите на Ferrari F1 тимот зад ...