Скопската градоначалничка Данела Арсовска годинава ќе потроши 670.000 евра на 109 вработувања на партиски кадри на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје, но не планира да ...
сите 504 | | | веќе видена

Адвокат се откажал од милиони и станал учител на ...

НАСА испратила црви во вселената: Тоа што им се ...

Погледнете подобро, ова не е лубеница: Чудо од ...

Заврши расправата за разрешување на јавниот ...

Заврши расправата за разрешување на јавниот ...

Џафери за ТВ21: Утре ќе се гласа за разрешување ...

Митревски ги отфрли обвинувањата: Безобразни ...

Ќе ве освои: Ова бебе јагуар едноставно не може ...

FrontRow е ланче со скриена камера кое овозможува ...

Хумус од леблебија – три вкусови – хроно рецепт

По наредба на СЈО, приведен Палевски

Кои се новите класи во Guild Wars 2: Path of Fire?

Кои се новите класи во Guild Wars 2: Path of Fire?

Што се случува во кампот Бондстил на Косово? – ...

Што се случува во кампот Бондстил на Косово? – ...

Богдановски: Центарци заслужуваат многу подобро ...

Валандовчани в недела на референдум

ВМРО-ДПМНЕ со предлози за петмина градоначалници

Новиот синдикален лидер Димовски фрапиран што ...

Владата бара од јавните претпријатија да ги ...

Како функционира системот на следење на ...

Шпанскиот сојуз му ја потврди суспензијата на ...

Родителите бараат двосменско работење на ...

Ровокопач за Пелагонискиот плански регион ...

Внатрешни промени во ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) КГБ ги создала Sex Pistols, Clash, ...

Атина со обвинувања за иредентизам

Трпески: Кај граѓаните се повеќе се зборува дека ...

Општа медицинска сестра и физиотерапевт ...

Димитров-Малстром: Поддршка од Шведска за ...

Судско рочиште за изборен поткуп

Лазаров: Жерновски за четири години потроши 100 ...

Крвава соседска драма во Велес

Живко Митрески живеел како премиер, стан, ...

„Таксират“ го најавува 19. издание со концерт на ...

„Таксират“ го најавува 19. издание со концерт на ...

Британците горди на најголемиот брод кој што ...

Реформаторите од  ВМРО-ДПМНЕ молчат за тоа дали ...

Работниците мораат да ги гледаат шефовите во ...