Министерката Ирена Стефоска , по 15 месечно раководење со министерството за култура заминува од функцијата. На нејзиното место во новата влада на Димитар ...
сите 23 | | | веќе видена

Црвен за Лемос, Ѓорче без голови против ЦСКА на ...

„Шкендија експрес“: Дориев уште во 9. минута носи ...

Еве како да сочувате домати за зима – одличен ...

Ролат од јајца за помалку од 100 денари: ...

(Видео) Жестоки протести во Нови Сад, ...

(Видео) Жестоки протести во Нови Сад, ...

Маричиќ: Процесот на пристапување кон ЕУ де јуре ...

(Интервју) Кржаловски очекува бура: Со уцени и ...

Барди исклучен на пријателски натпревар

(Видео) Бик тежок 450 килограми легнува за да ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Македонскиот јазик е ...

(ВИДЕО) Георгиевска: Почетокот на преговорите со ...

ПОГРЕБОТ НА ИВАНА ТРАМП: На мисата присуствува ...

Бред Пит со неговото здолниште е главен во ...

„Ако тие исчезнат, за 4 години ќе исчезне и ...

„Промените се случуваат, секогаш со народот“ ...

ВИДЕО | Маричиќ: Процесот на пристапување кон ЕУ ...

Џејн Фонда објаснува зошто сексот за жените ...

Епа не е секој Тоти, треба да го знаеш тоа

Тринеделните демонстрации во Панама доведоа до ...

На Де Лихт му беа потребни само две минути за да ...

Започна имплементирањето на проектот „Скопје, ...

Украинка нападна сепаратисти, кои сакале насилно ...

„ИМАМ РАК“! Бајден ја шокираше јавноста, Белата ...

баерн го декласира Ди-си јунајтед

Де Бруин му ја донесе првата победа на Манчестер ...

Мане и Де Лихт со деби голови за Баерн

Новиот G-Shock часовник на Casio инспириран од ...

BMW против Lexus – кој издржа подолго?

Фудбалерка за прв пат на насловната страница на ...

Брутална серија на „Нетфликс“ за која луѓето ...

Осуммина загинати туристи во воздушен напад на ...

Манчестер Сити го купува талентот на Евертон ...

Тројца починати по трките со бикови во Шпанија ...

Тројца починати по трките со бикови во Шпанија ...

Гори Тоскана, експлодираа резервоари за течен гас

Гори Тоскана, експлодираа резервоари за течен гас

(ВИДЕО) Ковачевски: Ние сме подготвени за ЕУ, ...

(Видео) По Кичеец и Камчев, и Мијалков стана ...