Најмалку шест лица се водат за исчезнати, а десетици домаќинства се евакуирани во Јужна Кореја поради уривање на дел од повеќекатна зграда во изградба, јавија ...
сите 9 | | | веќе видена

Боже дали се нормални: Го заклучиле бебето во ...

Пожар во селото Орман

Груевски на средба со Борисов

МРТВ 2017 - Јутел 1991

Николов: Можеме да одиграме како во Скопје против ...

Нема простор за паника, смируваат надлежните по ...

(ВИДЕО) Играат со ковчег на рамењата – ...

(Вознемирувачко видео): Најмалку 10 лица убиени ...

Пронајден нов доказ кој потврдува дека клучниот ...

Захариева: Кога ја искривуваме историјата ...

Долго возење и гледање ТВ го затапуваат умот

(ВИДЕО) Во Швајцарија отворен највисокиот пешачки ...

(ВИДЕО) Во Швајцарија отворен највисокиот пешачки ...

Грчко сценарио во СЦ „Кале“: Скандал по кој ...

Земал БОМБА КАШИКАРА и ја пресекол на половина. ...

ХАОС СРЕДЕ УЛИЦА: Возач и совозач му се нафрлиле ...

Собраниска комисија за акцискиот план за бегалците

(ВИДЕО) Кога топлотен бран ќе ја погоди Кина, ...

(ВИДЕО) Кога топлотен бран ќе ја погоди Кина, ...

(ВИДЕО) Невидена тепачка за лежалка – Еве како ...

Атлетико преку Наполи се пласираше во финалето на ...

Груевски се сретна со Борисов: ВМРО-ДПМНЕ е за ...

(ВИДЕО) Се вика Лолита, а нејзината порака е „Ма ...

Протести против потпишувањето на договорот со ...

ВМРО –ДПМНЕ Со транспаренти „Се крати од ...

Законот за јазиците се уште отворен меѓу Заев и ...

Потпишан договорот со Бугарија

Могерини и Хан го поздравија потпишувањето на ...

Кадровските смени во ресорот здравство ќе се ...

(ВИДЕО) Борисов: Извинете што и ние го славиме ...

(ВИДЕО) Таравари: Размислуваме дали да го смениме ...

Дембеле сакаше да се тепа со соиграч, но беше ...

Питон посети телевизија: Храбра новинарка го ...

Мицкоски: По триумфот на локалните избори ќе ...

Volkswagen го најави T-Roc за 23 август

Остра собраниска расправа за стратегијата за ...

Една година во пилотска кабина, собрана во 4 ...

Четири гладни лавови нападнале мал мунгос, но не ...

Талески : Договорот со Бугарија како џелатот и ...