Американската јавност од синоќа е во шок поради инцидентот што се случи во училиште во Мичиген. 15-годишник со пиштол влегол на училишната територија и убил ...
сите 58 | | | веќе видена

Шведска потпиша барање за влез во НАТО

Царкњас за одлуката на Вселенската патријаршија: ...

Американската армија: Чести се средбите со НЛО, ...

(Видео) Поглаварите на МПЦ и на СПЦ задутре на ...

Вака изгледала евакуацијата на ранетите од ...

(ВИДЕО) НАПАДИ ВО ЗАПАДНА УКРАИНА: Русите ја ...

Дурант: Марихуаната е како чаша вино

Куман и Лапорта се сретнаа првпат по отказот, ...

Колку е издржлив Steam Deck?

Вознемирувачки снимки: Евакуација на ранети ...

Илон Маск: Џо Бајден е воден од „идиот“

ВИДЕО | Слободата на говор не смее да се замолчи ...

(Видео) Овој момент – нов видеозапис на Горан ...

Малдини се налути кога фан на Милан истури вода ...

ВИДЕО| Во „котелот“ во Луганск до 16.000 ...

(Видео) Ме радува што децата сакаат да станат ...

[Видео] Инста(нт) вести на Радио МОФ 2.5

Домовите за стари лица „Феникс“ безбедна ...

ВИДЕО | УТМС ги стипендира најдобрите 15 ученици ...

Стоилковски: Џафери брутално го наруши Етичкиот ...

Лефков: Премногу е, протест на 18 јуни пред ...

„Направивме дупка во комбинезонот за да имаме ...

Сторија за Амир Дестанов – кога тешкиот живот не ...

Каевски: Да не се одолговлекува, да се донесат 30 ...

(Видео) Објавена програмата на 12. Филозофски ...

ДОБИТНА ФОРМУЛА ЗА БЕСПРЕКОРЕН ВЕЧЕРЕН ИЗГЛЕД: ...

Отворена изложбата „Жени во занаетчиство“ во ...

Отворена изложбата „Жени во занаетчиство“ во ...

ВИДЕО | Вицегувернерката Митреска: Речиси да нема ...

ВИДЕО | Вицегувернерката Митреска: Речиси да нема ...

Герасимовски: Аплицирајте на повикот на Општина ...

ВИДЕО | ЗНМ и ССНМ: Пријавата од раководителката ...

Вознемирувачки сцени и потресни моменти од ...

ПРЕДАВАЊЕ ИЛИ ЕВАКУАЦИЈА? Извлечени дел од ...

ВИДЕО | Насов: Фотоволтаиците се многу корисни, ...

Украина објави извештај за конфликтите во ...

ВИДЕО | Д-р Мојаноски: СПЦ не може да одлучува за ...

А го видовте ли лудилото во Штутгарт со голот за ...