Во првиот квартам, Македонија има 1,9% пад на БДП. Србија има 1,7% раст, Албанија има 5,5% раст, Косово кое сè уште не е оформена држава има 5,6% раст на БДП. ...
сите 106 | | | веќе видена

Спасовски: Безбедноста за време на Супер купот на ...

Бурна расправа во Собрание, ВМРО-ДПМНЕ ја ...

Расте бројот на жртви во земјотресот во Кина

Скопје се покажа како одличен град домаќин- ...

Мурињо му го подари медалот на малото момче: ...

Прославата на фудбалерите на Реал Мадрид по ...

Mercedes-Benz го најавува Mercedes-Maybach 6 ...

Ferrari ги загуби правата на името Testarossa!

(ВИДЕО) Кривична пријава за разузнавачот кој ...

Кајли Џенер: Не знам што значи да имаш нормален ...

Џафери во Собранието повика на насилна ...

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 9. август, на ...

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 9. август, на ...

Селена му се враќа на филмот со улога во новиот ...

Суперкуп: Мурињо го подари медалот (видео)

Пред стартот на новата кампања: Интересна ...

Плутата ви паднала во шишето со вино? Можете да ...

Одмор од пеколот: Семејство залутало во сиромашен ...

Подвижниот покрив на стадионот во Атланта се ...

Подвижниот покрив на стадионот во Атланта се ...

(ВИДЕО) Филмови денес, 9. август, на Телма

(ВИДЕО) Филмови денес, 9. август, на Телма

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја окупираа ...

Пред сите операции: Не личи на себе - првиот ...

Фестивал на цвеќето во Колумбија

Мурињо го подари медалот на дете навивач на ...

Мурињо и одговорот до македонската новинарка, ...

Зидан: Прекрасен прием во Македонија

Мурињо и во Скопје ја продолжи традицијата (ВИДЕО)

Кучињата мислеле дека нивниот сопственик се дави ...

(Видео) Суперкуп: Мурињо го подари медалот

Кортни Кардашијан со 15 години помладиот дечко на ...

Напиток кој ќе ви помогне да намалите повеќе од ...

Еден од најретките живописни природни феномени ...

Сакаше да пресече лубеница со мач, остана без ...

(ВИДЕО) Емина и Милица ќе ве запалат со летниот ...

Денес се големи фаци со високи хонорари: Вака ...

Денес се големи фаци со високи хонорари: Вака ...

Сè за пари: Познати личности кои биле дебело ...