Џузепе Патерно сонувал да добие универзитетска диплома уште кога бил дете, додека растел во Сицилија во 30-тите години на 20 век. Но, сиромаштијата, војната и ...
сите 19 | | | веќе видена

ИНТЕРВЈУ д-р Николче Шулевски: Националната ...

Лејкерси го „прегазија“ Мајами и поведоа во НБА ...

ЛА Лејкерс го разби Мајами во првиот натпревар од ...

Премиум колекција од Massimo Dutti за сезоната на ...

Видео од зелениот вулкан на Исланд ќе ви го ...

Животно од кое навистина се плашат жителите на ...

Погледнете како авантурист се искачува на ...

Дали веќе се знае шампионот? Лејкерс доминираше ...

Дачија ги претстави новите сандеро и логан, ...

Маж ја запроси својата девојка, но наместо ...

Реакции на дебатата: На мета на твитерџиите и ...

Реакции на дебатата: На мета на твитерџиите и ...

Погледнете како изгледа куќата на Мајорка каде ...

Џенифер Анистон: Поради еден филм на кој работев, ...

Ќерката на Мелита има 16 години, а веќе смени 2 ...

Семејство слави чудо! Девојка од кома ја разбудил ...

Синдикален мото марш и марш за поддршка на ...

Синдикален мото марш и марш за поддршка на ...

Пронаоѓач смислил начин како побрзо да добиете ...

Попова: Националната платформа не работи, наместо ...

Пити со сирење од развлечено тесто – совршен ...

Луксузни јахти во Шпанија криеле 35 тони дрога: ...

Колач од тава: Потребно ви е само едно јајце и ...

Sci-Tech времеплов – 29/30 септември

Леброн Џејмс: Во Мајами пораснав, но ќе играм ...

Ова е најмоќниот и најбрз Peugeot на сите времиња

Игор од Преспав за Точка: „Кога ми кажаа дека Ула ...

Од денеска се реконструира улицата 11 Октомври ...

Ерменија: Уништен азербејџански тежок ракетен ...

Ерменија: Уништен азербејџански тежок ракетен ...

Милевски: Развој на сите региони во државата, а ...

Куман проговори за иднината на Дембеле

(Видео) За еден час казнети 80 возачи во Куманово

(ВИДЕО) ВИСТИНА ИЛИ ЗАБАВА ЗА НАРОД - љубовник ...

Медиумска и психолошка војна во Нагорно Карабах: ...

Соничен бум се слушна на Ролан Гарос, Париз се ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ се води единствено од ...

Трите медицински сестри кои дадоа отказ не се ...

Знаевте ли дека Нафиу бил соиграч со Сон? „Ми ...