Засега не е познато дали некој настрадал во куќите над кои паднал авионот. Службеници од пакистанското цивилно воздухопловство денес соопштиле дека две лица го ...
сите 67 | | | веќе видена

Жена со тупаници нападна полицаец: Веднаш беше ...

Маск за лансирањето: Преплавен сум со емоции, ...

Америка гори: Трамп се заканува со распоредување ...

Америка гори: Трамп се заканува со распоредување ...

Лукаревска: Никој не смее да си дозволи да ги ...

Зекири позитивен - пред три дена беше на ...

Извади лак и стрела и нишанеше кон ...

Извади лак и стрела и нишанеше кон ...

Откриен проект на Бил Гејтс за чипирање на луѓето ...

Историско лансирање: „SpaceX“ првпат испрати ...

(ВИДЕО) Спасовски : Избори на 5 јули, 22 дена по ...

(ВИДЕО) Спасовски : Избори на 5 јули, 22 дена по ...

„Кро Коп“ може да се пофали и со кратка фудбалска ...

ХРАМОТ НА НАРОДОТ, Џим Џонс, и најмасовното ...

ХРАМОТ НА НАРОДОТ, Џим Џонс, и најмасовното ...

„Мојот син почина од коронавирус… но не така како ...

Стојаноска: ЈО со своето неделување во 2018, му ...

(Видео) Тајниот проект на Путин станува ...

Мицкоски: Изнасилена нормалност кој ја нарача ...

Историско лансирање на ракетата „Фалкон 9“

(ВИДЕО) Лежеа на земја и извикуваа „не можам да ...

Продолжуваат судирите меѓу демонстрантите и ...

Викенд тарифа: Нова SUV драг трка – BMW X6 M, ...

Петта вечер на немири во САД: Грабежи, ...

Демонстрантите во Њујорк нападнаа полициски ...

Астронаути на НАСА на пат кон Меѓународната ...

Историја: НАСА лансираше ракета со двајца ...

Битолската СДСМ побара оставка од министерот Чулев

Трамп најави активирање на војската за контрола ...

Спасовски: Нови 14 дена вонредна состојба за да ...

(видео) НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во Влахи во Пиринска ...

Екс-играч на Академија Пандев се замисли дека е ...

Необично видео од породување на жирафа среде ...

(ВИДЕО) Трамп: Демомстрантите ќе ги пречекаат ...

Ракетата на „Спејс Екс“ успешно лансирана

Во Охрид гради КОЈ СТИГНЕ И КАЈ СТИГНЕ: НОВА ...

Избрани четири градови со најдобра мобилност, два ...

Избрани четири градови со најдобра мобилност, два ...

Опасните жени се секогаш посебни: За фаталната ...