Се чини дека спермата не служи само за да ја оплоди јајце клетката. Истражувачите од Универзитетот во Аделаида во Австралија преку истражувањата што ...
сите 3 | | | веќе видена

Случувањата со „Глобал“ ја покажуваат ...

НБА Топ 10: Повторно проработе „Ер Ел-Еј“

Најголемиот фестивал на мраз и снег во светот - ...

Бројот на загинати во свлечиштето во Индонезија ...

Објавен е првиот трејлер за новата сезона на ...

НБА чекаше 60 години, Јокиќ испиша историја!

Ли ја реши драмата во Сан Франциско

ВИДЕО | Андоновиќ: СЗО влегува во Вухан, Грција ...

Играч на Валенсија го повтори славниот спринт на ...

Лејкерси лесно против Хјустон, драма приредија ...

Лејкерси лесно против Хјустон, драма приредија ...

Нуркачи ги пребаруваат остатоците од урнатиот ...

ВИДЕ0: Лејкерси славеа во дербито против Хјустон!

Потресни пораки на патниците пред да се сруши ...

Потресни пораки на патниците пред да се сруши ...

Богдановиќ скршил коска во коленото

Поплави во Албанија, војската им помага на ...

Поплави во Албанија, војската им помага на ...

Fendi ја лансираше фотохроматската колекција, ...

Астронаут тајно однел кремирани човечки останки ...

На денешен ден – 11 јануари

На денешен ден – 11 јануари

Американските медиуми денес личат на ...

Владата цели два месеца го крие бугарскиот анекс ...

ТОП најголемите фудбалски смешки во 2020

ВИДЕО | Апокалипса 2021: Морничавите сцени од ...

Државата пречка за проект финансиран од ЕУ – ...

Идентификуван вториот насилник од автобусот на ...

Кога Куманово беше Шензен

Кош каков еднаш се гледа: Погодок со една рака ...

ВИДЕО+ФОТО | Се прослави во филмот „Карате Кид“ ...

Лидс и Алиоски загубија од четвртолигаш во ФА ...

СПЕКТАКЛ И ПОКРАЈ ПАНДЕМИЈАТА: Градот издлабен од ...

СПЕКТАКЛ И ПОКРАЈ ПАНДЕМИЈАТА: Градот издлабен од ...

СПЕКТАКЛ И ПОКРАЈ ПАНДЕМИЈАТА: Градот издлабен од ...

18 „танчерки“ забавувале гости во објект во ...

ДО ТУКА БИВА, ОВОЈ Е ЛУД како 3 пушки! Ако ви е ...

Гостивар се засили со Американецот Џоџо Вокер

Улогата на Нина во „Подобар живот“ била напишана ...