Стапката на смртност на предвремено родени бебиња во државава е намалена двојно и изнесува 12 проценти на годишно ниво. Ова го посочија надлежните институции ...
сите 12 | | | веќе видена

Тамара: Многу сум лута на мојот народ што ...

Повторно слободна: На Елена Ристеска и Филип не ...

Најава за четврто издание на „СОНУВАМЕ.МЕНУВАМЕ.“ ...

Најава за четврто издание на „СОНУВАМЕ.МЕНУВАМЕ.“ ...

Една од жртвите на Епстајн стравува за својот ...

На Исланд дуваат јаки ветрови (видео)

Дончиќ блескаше и во Мексико за нова историја, ...

Таткото на Бијонсе: Ќерка ми сексуално ја ...

[Видео] Андреевски: Казни за да не фрламе ѓубре

Дончиќ го украде шоуто во Мексико – Нова ...

Дончиќ го украде шоуто во Мексико – Нова ...

Дончиќ со трипл дабл и +40 во Мексико, Бостон ...

Дончиќ со трипл дабл и +40 во Мексико, Бостон ...

На Дончиќ му одговара климата во Мексико (видео)

На Дончиќ му одговара климата во Мексико (видео)

Никој не се сомневаше: Tesla е најголем ...

Кучиња, мачки, морски прасиња и коњи на изборите ...

По снимките за “Рекет”, се огласи сопругата на ...

(ВИДЕО) РИЗИЧНА АКЦИЈА: Војската во Нов Зеланд ...

ЛЕ: Лацио елиминиран уште во групната фаза, ...

ЛЕ: Лацио елиминиран уште во групната фаза, ...

Што симболизира црвената боја за Македонија

Арсенал се спаси од нов срам (ВИДЕО)

Арсенал се спаси од нов срам (ВИДЕО)

Во сексапилна ноќница легната во кревет: Неда ...

Семејство од Прилеп очајно бараат помош, цели 15 ...

Посни сарми со една необична состојки: Рецепт кој ...

Филмот „Дедо и внук“ на Илија Пиперкоски пред ...

(видео)Димитров: Македонскиот народ го говори ...

Асад дал интервју за италијанска телевизија, но ...

Асад дал интервју за италијанска телевизија, но ...

Асад дал интервју за италијанска телевизија, но ...

Шефот на УФЦ откри што е потребно за реванш меѓу ...

Македонското знаме и Елмас главни – Наполи го ...

Подобро од „Сам дома“: Ова се најверојатно ...

Посен колач со џем и јаболка

Како да го подобрите квалитетот на воздухот во ...

Ќе отвори ли обвинителството постапка по ...

Бијонсе жртва на сексуално злоставување! ...