Студентот Данил Засорин отворил оган на колеџ во Русија и убил еден, а ранил тројца колеги. Тој во масакрот тргнал со сачмарка, а сведоците на овој страшен ...
сите 51 | | | веќе видена

„Полно ми е срцето што момче од сиромашно место ...

Ременски по шестчасовниот распит во ...

Ацевски: Загрижен сум дека ДЗР ќе биде блокиран ...

Брза торта – колач од чајни кекси

Морачанин: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ да не се вадат дека ...

„Ножичките“ на Руни, „левицата“ на Ван Перси, ова ...

Ќерката ѝ била убиена, а после ДНК анализа ...

Колемишевски: Над 3 милиони евра кај граѓаните ...

Посна салата со тестенини и сусам: Раскошен вкус ...

(ВИДЕО) Илјадници риби „пенис“ се насукаа на ...

Заев: Со реконструкција на „Пластичарска“ ...

На три локации утре ќе се чисти во Битола

(ВИДЕО) Невреме ја пустоши Франција, има и ...

Руси модифициурале БМВ кое што може да го вози ...

Знамињата на конзулатите на кружниот тек на Дулие

Во Битола се одржа мини саем на еко-истражувачи

Вашингтон ја претстави својата дипломатска ...

Поставен полнач за електрични возила во Битола

Драма во Чикаго: Камион кој истураше сол по патот ...

Играл со Роналдо во Интер а журките и дрогата го ...

(Видео) Заев: Со поднесените амандмани од ДУИ ни ...

Мили батали Цеци, Брени, па фати да работи со ...

Урмашици по стар оригинален рецепт – велат дека ...

Двоглава змија предизвикала паника меѓу ...

Психолозите имаат логично објаснување за ...

Реакција на граѓани од Трнодол: Нема да дозволиме ...

Владиниот предлог за можноста за отворање фирма ...

Дали и колку нови згради ќе има на ...

Падна Русија, во финалето ќе играат Холандија и ...

Падна Русија, во финалето ќе играат Холандија и ...

Стоилковски: ЈО мора да отвори истрага во која ...

СДСМ ќе ја разгледа сериозната порака од ДУИ

Во Интер играше со Роналдо, Сидорф и Пирло, а ...

Пресврт: Ракитиќ донесе конечна одлука

Пендаровски со одговор до БАН – македонскиот ...

Пендаровски: Случајот „Рекет“ лакмус за правната ...

Нејмар повторно ја тужи Барселона, овој пат за…

(видео) Уранија Пировска: Законската рамка за ...

(видео)Повеќе слух и подршка за домашните ...