Премиерот Зоран Заев, во придружба на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, директорот на МЕР, Бајрам Реџепи и градоначалниците на општините Новаци ...
сите 22 | | | веќе видена

На Јапонија ѝ се заканува страшен тајфун, веќе ...

Елиуд Кипчоге стана првиот човек кој истрча ...

(Видео) Убиена пејачка пред кафеана во Сараево

Македонија на тренинг – за Полјаците респект, ...

Војнички поздрав од турските фудбалери по ...

Пожар близу Лос Анџелес, две лица загинаа, ...

Андора ја запиша третата официјална победа и ...

Андора ја запиша третата официјална победа и ...

Кога ѓубрето што го фрливте на улица ќе реши да ...

Одлични комедии од 2019 кои не смеете да ги ...

Одлични комедии од 2019 кои не смеете да ги ...

Одлични комедии од 2019 кои не смеете да ги ...

OnePlus претстави нов смартфон за професионалци

Вака ќе изгледа Pixelbook Go лаптопот на Google ...

Престрелка во Сараево, убиена жена (ВИДЕО)

Плаќање со отпечаток од прст - биометриски ...

Објавен спотот за преработката на Јовка Кумановка ...

(Видео) Тепачка за ,,Патики на Исус“ со мирис на ...

Чешката полиција се судри со Англичаните, уапси ...

[Видео] Убиство на новинар ги разбесни ...

Меккени со хет-трик за 13 минути, САД со 7:0 ...

Балканско НБА-шоу – Милвоки подобар од Далас ...

(Видео) Пожари во Лос Анџелес – евакуирани речиси ...

„Не гледај во небото, осигури се“! Земјоделците ...

САД подготвени на „многу остри санкции“ за ...

Андора во Молдавија си најде нова Македонија ...

Како да има шесто сетило, жена за влакно избегна ...

„Два од два“ за Барса и Химки во Евролигата! ...

Англија загуби прв пат по точно 10 години, жалат ...

Кристијано на Луксембург му даде убав гол, ама не ...

(ВИДЕО) Антонио Ангеловиќ: Земјоделското ...

Паткари ја „запалија“ Струга! (ВИДЕО)

Ружи со ореви: Стар колач за чисто уживање

Пожар во Лос Анџелес: Евакуирани 100.000 луѓе ...

(ВИДЕО) МИЛЕНКО СЕ ПРОНАШОЛ ВО ГОВОРОТ НА МАЈК ...

Немири во Прага: Англичаните во насилен судир со ...

Паника во Лос Анџелес, евакуирани 100.000 луѓе - ...

Суперталентиран Данец даде гол со „ножички“ за ...

(ВИДЕО) Честит 11 октомври, заветот на борците е ...