Рускиот претседател Владимир Путин му го доделил орденот Херој на Русија, највисокиот национален медал, на пилотот Дамир Јусупов. Јусупов веднаш по ...
сите 26 | | | веќе видена

`Тој не знае дека е жив`: Жесток судир на Трамп и ...

„Само за нас“ е новата песна на Филип Пешевски

И мајки од Битола протестираа

Утре фестивал на византиско црковно пеење во ...

Никој не верува колку шминка и е потребна на ...

Ѓорчепетровци протестираа против дивеењето и ...

Капење во кал, вотка, кравја урина, вбризгување ...

Вкусно и брзо: Запечени пиперки полнети со леб и ...

Пендаровски: Аерозагадувањето останува предизвик, ...

Барселона има димајант од половина милијарда ...

„Круна на љубовта“ е новата песна на Харизма бенд ...

Омилениот остров на Роналдо и Боно Вокс претворен ...

Грозјето од Тиквешијата заврши во депонија- ...

Ливерпул започна преговори за Исмаил Сар

Талат Џафери поради работни обврски денеска нема ...

Николовски: Ќе ги лимитираме износите на трошење ...

Пецаков: Власта се што фати исуши, па така и ...

Зошто е толку тешко да се спушти вселенско летало ...

„Толку си секси“: Денес сите го споделуваат ова ...

„Здраво Бред, мислам дека си многу секси“ – ...

Метод за растерување на демонстранти: ...

Пет видеоигри што беа премногу амбициозни за да ...

Совети за миење и одржување на косата од ...

Совети за миење и одржување на косата од ...

Совети за миење и одржување на косата од ...

Совети за миење и одржување на косата од ...

Стоилковски: Луѓе на Заев легализирале објект за ...

Јованчев: Лозарите се изманипулирани и излажани, ...

Мишо Ковач преживеа срцев удар

Ова е најдобриот филмски лик на сите времиња, а ...

Мицкоски: Европските вредности и стандарди ...

Елизабет Холмс и Theranos – стартапот кој го ...

Елизабет Холмс и Theranos – стартапот кој го ...

ФРАЈЛЕ доаѓаат на уникатна дружба со омилената ...

Снимка од православна црква ги разлути верниците: ...

(ВО ЖИВО) Презентација на Националната платформа ...

Ариане Шпаниер: МСУ содржи неверојатна нарација, ...

Објавено првото интервју на Меси за Барселона-Ми ...

Голман го измами живиот ѕид и даде гол од ...