Македонците не се единствените наследници на Александар Македонски, вели во интервју за грчката телевизија Алфа, премиерот Зоран Заев. Во најавата на првото ...
сите 158 | | | веќе видена

Сестрите беа до новороденчињата кога почна ...

Мини-ѕвер: Boeing тестираше дрон што носи 228 ...

Русин со оклопно возило влегува во продавница да ...

Градоначалникот Стојаноски ветува: Охрид ќе има ...

Oдат само по гаќи, се возат во градски превоз, се ...

Нема шала со германска полиција - Казнет ...

Кога ќе заглавиш во снег, тука е Tesla! / ВИДЕО

Синди Крафорд повторно ја сними рекламата за ...

НБА: Бостон се врати од -22, дебакл на Кливленд и ...

Единствениот тонски запис на Никола Тесла: Еве ...

10 најочекувани филмови во првата половина од ...

10 најочекувани филмови во првата половина од ...

10 најочекувани филмови во првата половина од ...

Лондон го виде Бостон, Леброн не ја ни ѕирна ...

Новиот мултимедијален систем на Mercedes / ...

Трите клучни секунди што ќе останат запаметени во ...

Историјата на светот на анимирана мапа: од ...

9-месечното тестирање на вселенскиот телескоп ...

Неодоливи руски зимски волнени чизми: Девет ...

Во кутијата пронашол необично големо јајце. Кога ...

Ова куче остарело и веќе не можело да оди, но ...

Решете се од мрави и останати штеточини во својот ...

Мислел дека на дрвото пронашол птичјо гнездо, но ...

Научно докажано: Овие видеа ќе ве направат ...

Претходната власт си донела закон со кој ...

Истурил вода во пустина и создал „чудо“ (видео)

Изгледа како да држи обична метална шипка… но ...

Моторхед се комплетираа

Кутињо со впечатлива реакција го проследи голот ...

Барса ја распарчи Селта во реваншот: Петка на ...

Македонија се задолжи за 500 милиони евра

(ВИДЕО) Скендер Реџепи – Зејд: Касами не предаде

Lexus 15 години развиваше боја за автомобил

Снема струја на најголемото технолошко шоу на ...

Години по неговата смрт се гледа ова - Аркан ...

„Праведници“ почнаа да го шамараат Вајнстин по ...

Туск на Бугарски на свеченоста во Софија : Добро ...

Алба и Меси ја растураат Селта: Во три минути два ...

Алба и Меси ја растураат Селта: Во три минути два ...