Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека тој е намален, а градоначалникот Стојаноски негира. Уверува дека оваа гранка останува приоритет за градот. Повеќе за ова ...
сите 22 | | | веќе видена

Најголемата американска воена база буквално стана ...

Пијана обожавателка го прекинала концертот на ...

(ВИДЕО) Амиен мораше да добие црвен картон за ПСЖ ...

Грабеж во луксузниот хотел Риц во Париз – ...

(ВИДЕО) Лондонското дерби не ги оправда ...

Познатата водителка ја пронајде љубовта на својот ...

Први фотографии без камуфлажа од новата Г-класа ...

ЛОШИ СЛИКИ ОД СПЛИТ: „Спаладиум“ е за ...

(ВИДЕО) Меси го понижи Ракитиќ: Прво го излуде со ...

Монт Еверест не е највисока планина во светот: Сè ...

Како да излупите киви за 3 секунди?!

Слушнете ја песната на Балашевиќ што е забранета ...

Ефикасно и евтино: Еве како да ги отстраните ...

Каква храброст: Видел девојка како паѓа од 11 кат ...

Необична светилка испраќа Интернет директно во ...

Honda 3E-D18 :: Волшебното самарче (со видео)

Paladins ќе има Battle Royale мод, слично на PUBG

Еве како изгледа тренинг на руските специјални ...

PowerWatch X: Паметен часовник кој што работи со ...

Излегла од зграда и тргнала да го фрли ѓубрето. ...

Раскинала со дечкото па пијана платила на таксист ...

Дубаи ја има најголемата рамка за слика во светот

Шилегов со автобус и еко автомобил, другите ...

„Фактор здравје“ со д-р Татјана Гуржанова на тема ...

Драги Змијанац, отец Ивица Тодоров и Мариглен ...

Може ли да се постигне взаемно прифатливо решение?

Излегол надвор и на – 34 степени во воздух фрлил ...

Исти имиња и фирми го поврзуваат швајцарскиот Фос ...

Од утре нема бесплатен автобус како мерка против ...

Штип размислува да го врати двонасочниот ...

Борко Ристовски со помош за скопското семејство ...

Пјонгјанг и Сеул одржаа сериозни и искрени ...

Незадоволство кај операторите поради измените на ...

Како да се спречат злоупотреби со прислушувањето

Уште едно ново владино тело за имплементација на ...

Обвинителството бара домашен притвор за актерот ...

Грчката црква против името Македонија и кај МПЦ

ДС: Референдумот за името да биде само ...

„Е, нема амбиент!“ – коментар на изјавата на ...