Научниците откриле уште една планета, која ја нарекле K2-18B, а веруваат дека на неа можеби има живот! Планетата е поголема од Земјата и оддалечена е од нас ...
сите 13 | | | веќе видена

Песни од 90-ти со погрешно сфатени текстови

Песни од 90-ти со погрешно сфатени текстови

Извлечено е возилото од реката Вардар

Млад пејач почина на 27. години - остави ...

Ајде после не навивај за Јувентус: Секси Моника ...

(Видео) Возилото извлечено од Вардар е на ...

Страшна несреќа: Патнички воз падна на автопат ...

Ја тестирал искреноста на бездомниците. Вакви ...

Мотоциклист брзал на автопат, кога се случило ...

Претседателот Дутерте ја суспендираше програмата ...

Споил 7 обични кујнски шкафчиња. Кога ќе видите ...

Ова е најбрзиот и најефикасен начин да излупите ...

Заспал на работа, а она што му го направиле ...

Автомобил падна во Вардар

Спуштајќи се низ планина, видел коњ заглавен во ...

Вечерва – анкета на „360 Степени“ за судството

Истражување: Граѓаните се свесни дека ...

Микаела Швајцер Блум: Нема борба против корупција ...

Гејминг новости од минатата недела #58

Гејминг новости од минатата недела #58

Почна судењето за обидот за убиство на ...

Дали 2018 година ќе донесе датум за пристапни ...

Општина Центар за КК работнички дава 600 илјади ...

Жолт автомобил плови по Вардар

Пет центарот за болните од рак, цел месец без ...

Венко Филипче, нов предлог за министер за ...

Сите му бегаат, Османи тврди: Советот за реформи ...

По масовното труење, Петар сними песна за ...

Колку партиите користат религија во политичка ...

Брзи и без печење: Орео коцки со крем сирење и ...

Десет компании добија признание „Македонски ...

ВО ЖИВО: Воз излета од шините и се урна врз ...

ДОМ бара закони за безбедни рудници

Тестирање на хидросистемот Злетовица

Анѓушев: Граѓаните нема да ги плаќаат мерачите за ...

ПОИНАКУ со готов проект за Прифатилиште за животни

Разговорите за името ќе продолжат по празниците, ...

Бујар Османи тврди дека телото за правосудни ...

Владиката Петар за името за преговорите со Грција