Ова прашање треба да се набљудува и во контекстот на воспоставување политички односи меѓу Македонија и Бугарија со потпишувањето на договорот. Во тој контекст, ...
сите 265 | | | веќе видена

(ВИДЕО) Јаневски: Во наредниот период ќе се ...

Домашна солена штрудла со сирење (Видео)

На прадажба цело село за само 125 000 евра (ВИДЕО)

Авторите на Правописот не добиле покана за ...

Мурињо мудруваше: И ние, и Сити сме подобри од ...

Отворен е првиот нудустички ресторан во Париз

Се уште замислуваме: 37 години од смртта на ...

Се уште замислуваме: 37 години од смртта на ...

(Видео) По петочната молитва, муслиманските ...

(Видео) По петочната молитва, муслиманските ...

Кога умрела неговата жена, посадил 6.000 стебла. ...

Кога ќе го видите поранешното момче на автопат… ...

ИМА КОЈ ГО САКА: Евертон ќе даде 70.милиони евра ...

“Најди вистинска работа и престани да се ...

“Најди вистинска работа и престани да се ...

(Видео) Се бориме за здрава природа за нашите ...

Два месеци трае агонијата на семејството ...

(Видео)Реформаторите ги здружуваат силите со ...

Претседателот на Студентскиот парламент украл 50 ...

Ден на гневот во Палестина, масовни протести и во ...

Протест против изградбата на рудникот Казандол, ...

Протест против изградбата на рудникот Казандол, ...

(Видео)Туфегџиќ: Да се стопира изградбата на ...

Маскерано ја отвори душата: Сакам да одам во тим ...

Јувентус најде замена за Алекс Сандро

Казна поради намерно добиен жолт картон: УЕФА го ...

Протест против рудниците пред Владата , ...

(Видео) Милевски: Инвеститорот на рудниците да се ...

Се за клик на ЈуТјуб: Момче си ја зацементира ...

Аеродром на духовите (ВИДЕО)

Аеродром на духовите (ВИДЕО)

Мурињо влегува во „војна“ со Конте: Му ја КРАДЕ ...

Водечката песна од „Валканиот танц“ идеална за ...

Водечката песна од „Валканиот танц“ идеална за ...

Водечката песна од „Валканиот танц“ идеална за ...

Водечката песна од „Валканиот танц“ идеална за ...

Се враќаат дел од евакуираните во пожарите во ...

Се враќаат дел од евакуираните во пожарите во ...

Се враќаат дел од евакуираните во пожарите во ...