Универзитетскиот професор Петар Атанасов, ја промовираше книгата „Македонски мултиетнички јазли“. Книгата е битка за идеалот на мултикултурниот концепт како ...
сите 4 | | | веќе видена

Ниту еден човек досега не се осудил да ја изведе ...

Едноставен трик како да ги отстраните масните ...

Автомобил влета на фудбалски терен, им свиреше на ...

Погледнете ја застрашувачката сила на океаните ...

Погледнете ја застрашувачката сила на океаните ...

Се снимала додека возела сноуборд. Кога ја ...

Старите градинари со години го чуваат овој трик – ...

Ќе плачете од смеење: Вака се тестира „airbag“ на ...

Мислела дека под тушот е нејзиниот маж, но кога ...

Некои ќе се наежат, а некои ќе заплачат, но едно ...

(ВИДЕО) Вечерва одлука, дали Русите ќе ...

Досега непознат факт: Видео кое прикажува што ...

Кога влегол во ринг, почнал да му се потсмева на ...

Пазарела во супермаркет, а потоа се случила сцена ...

Како да препознаете фалс 100 евра

(ВИДЕО) 360˚ Дескоски: Спорот за името може да се ...

Очекувано Јунајтед, Базел, Рома и Јуве во 1/8 ...

Хокеарската ѕвезда Ковалчук: Русите да одат на ...

Кендал Џенер како Роки на снимањето на календар

200 ЖЕШКИ СЕКУНДИ: Радмила Манојловиќ сними многу ...

Атлетико Мадрид испадна од ЛШ, Ристовски солиден ...

Атлетико Мадрид испадна од ЛШ, Ристовски солиден ...

Дебата: За или против нови рудници?

Павле Богоевски, Мерсел Биљали и Самоил Малчевски ...

Кекеновски, Новковски, Клековски и Пановски во ...

Марковска: Со „бомбите“ почна падот на Груевски

(ВИДЕО) 360˚ Кнаус: Македонија да стави ново име ...

Протести на ВМРО-ДПМНЕ против притворите на ...

Шок во Манчестер, „ѓаволите“ губат на полувреме, ...

Шок во Манчестер, „ѓаволите“ губат на полувреме, ...

ДИК: Стручните служби се одговорни зошто нема ...

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред министерството за ...

Мејведер: Јас ви го направив интересен мечот со ...

Мицкоски: Заев затвори пратеници, ова не е ...

Судот одлучи: Tројца пратеници во Шутка, тројца ...

(ВИДЕО) Николовски: Да се стави во притвор 5% од ...

(ВИДЕО) Мане Јаковлевски: Затворите се премали за ...

На Инстаграм објавиле видео пред кобниот момент: ...

ЈУГОСЛАВИЈА: Овие снимки ќе ве вратат во среќните ...