Законот за двојазичност кој го предлага СДС ја води државата кон целосно подвојување. Создава нефункционални институции, вели Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ на ...
сите 191 | | | веќе видена

Жива сум, а не сум, чувствував како да ja зезнав ...

Премиерот Заев на средби со Јункер, Тајани, ...

Нова верзија на играта на смртта, се враќа ...

Изложен е најстариот целосен скелет на човечки ...

Полнети пиперки со сирење печени во рерна (Видео)

Дарко Димовски е новиот претседател на ССМ

Спречен поголем инцидент на трибините (видео)

Андонов: ВМРО-ДПМНЕ ќе остане партија што ќе го ...

Заев на средби во Брисел со Јункер, Тајани, ...

Пунктот за бездомници „Момин поток“ ќе работи ...

Заев во Брисел доби силна поддршка од челните ...

Оваа девојка сакала да нахрани глаеби на плажа. ...

Пациенти со дијабетес бараат ревизија на буџетот ...

Кривична за двајца вработени во штипскиот катастар

Стратегот на Спортинг го насмеа цел свет – вака ...

ДИК ги објави одлуките за делење на бонуси, за 18 ...

Конгрес во Валандово, централен комитет во сабота

Кривична пријава за екс директорот на Фени

Одложено судењето за случајот „Траекторија“

Сите шестмина пратеници поднесоа жалби за ...

Најстрашната сообраќајка оваа година, за среќа ...

Битолскиот Универзитет и Општина Битола потпишаа ...

Владата и наложи на ЕЛЕМ да запре со финансирање ...

(ВИДЕО) Заев-Јункер: Очекуваме Македонија да ...

(ВИДЕО) Заев-Јункер: Очекуваме Македонија да ...

Свечена академија по повод патронот на битолскиот ...

Англија занемела од ужас: Ова е најстрашното ...

(ВИДЕО+ФОТО) Замина „на оној свет“ – француската ...

(ВИДЕО+ФОТО) Замина „на оној свет“ – француската ...

Каде се пајките од реката Драгор?

Од следната година електронски ке се пријавува ...

Како од сиромашно село, порасна во БИЗНИС центар?

Агенцијата негира продажба на сомнителни лекови

СМЕЕЊЕ И ПЕЕЊЕ: Игор Џамбазов и Елена Ристеска во ...

Путин ги праша младите дали треба да се кандидира ...

Интервју со Градоначалникот на Валандово:САКАМ ДА ...

Владимир Путин се кандидира за претседатл (Видео)

(Видео) Медиумски ден – Средношколци во посета на ...

(Видео) Друштвото „Дебарски бањи“ сите гости ги ...