Индепендиенте со пресврт до победа над Фламенго ...

Роналдо со нов рекорд во шампионската лига (ВИДЕО)

Дабл-дабл на Леброн, Дурент со прв трипл-дабл ...

Кливленд го израмни клупскиот рекорд, монструозна ...

(ВИДЕО) Никогаш, ама баш никогаш, не ставајте ...

Нема зима за Голден Стејт, Дурант со трипл-дабл ...

Лежете, изгубете сантиметри во струкот и намалете ...

Кливленд го израмни клупскиот рекорд од 13 победи ...

НБА: Кралот го покори Сакраменто, Порзингис се ...

Суеверијата на фудбалските ѕвезди

Тренерот на Шахтјор стана Зоро!

Ајде да филозофираме: Ноам Чомски

„Гугл“ создаде вештачка интелигенција способна за ...

Државата ќе субвенционира купување печки на пелети

Го сакате филмот „Сам дома“, а овој детаљ е ...

Додека се возеле со велосипеди низ Јужна Африка, ...

Сјаен трик: Еве како да отворите шише вино без ...

Наместо со чекан, овој Русин со рака кова клинци! ...

Кога ќе ги погледнете овие животинчиња ќе се ...

Поставил скриена камера пред да замине во кревет. ...

Пингвин секоја година плива 8.000 километри за да ...

Ставил клуч во ормар стар 200 години… Вакво нешто ...

Супер трик: Како најлесно да исчистите пегла ...

Првото капење на овие близнаци го освои ...

Болна скриена камера: Таксист глумеше дека е ...

Оваа машина изгледа необично, но нема да верувате ...

Две баби седнале во Ламборџини – погледнете како ...

Сакал со пиштол да ограби продавница, но ...

Зошто не треба се жениш со невина девојка

Ѕирнете во најголемиот продажен салон на БМВ во ...

Еве на што се се спремни студентите за да се ...

Еве на што се се спремни студентите за да се ...

Ливерпул, Севиља, Шахтјор и Порто последни ...

Астронаут сними неверојатни глетки: Вака изгледа ...

Ливерпул му даде седум гола на Спартак, голеада ...

Ливерпул му даде седум гола на Спартак, голеада ...

Ливерпул му даде седум гола на Спартак, голеада ...

Ливерпул му даде седум гола на Спартак, голеада ...

Ливерпул му даде седум гола на Спартак, голеада ...