Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска информира дека е отворена истрага за финансиски злоупотреби во центрите за социјална работа. ...
сите 25 | | | веќе видена

Филмски грабеж во „Халк банка” во Скопје

СЈО влезе во град Скопје, ќе се проверува „Скопје ...

Како младите да размислуваат претприемачки?

Последна пресуда: Судот одреди уште една ...

Врачено решението на новиот градоначалник на ...

Објавен разговорот во „WhatsApp“ групата на Реал ...

Предметот Етиката на религиите да стане ...

Погледнете како луѓето во 1967 ја замислувале ...

Протести пред македонската амбасада во Приштина ...

Новата стратегија за реформа во правосудството ...

Камерун има фантастичен нов дрес

Камерун има фантастичен нов дрес

Богат ролат со смокви и ореви

Влезете во Лего куќата од 12.000 квадратни метри: ...

Шефовите платиле вработена да шета гола низ ...

Вистинска ДРАМА во домот на Ловрен: Овој запис го ...

Две девојки го запознале Александар во клубот и ...

Две девојки го запознале Александар во клубот и ...

Необичен феномен, море тече брзо како река!?

(ВИДЕО) Заев и Ѓукановиќ: Размената на искуства и ...

СКАНДАЛОЗНА ИЗЈАВА на Мирослав Грчев: ...

Заев: Регионалната соработка како перспектива и ...

Жељко Јоксимовиќ: Не сум ни свесен дека дома ...

Воденичаров: Добро би било БПЦ да ја признае МПЦ

Повик за иновации за намалување на загадувањето ...

Богдановиќ: Сите споменици од „Скопје 2014“ што ...

Саљији: Деновиве ќе биде испратено барањето за ...

Срамота: СДСМ отпушти 12 жени од градинката ...

Роналдо: Заминувањето на Нејмар слично како моето

ВМРО-ДПМНЕ поднесува кривична пријава за Курто ...

Лагите на Заев, Николовски и СДСМ: Ветуваа ...

Тевдовски: Се укинува советот за јавни набавки

Османи: За името граѓаните ќе одлучуваат на ...

Што се случува со млекото од Русија?

Судијата имаше нешто против Понферадина (видео)

(Видео) Вкупно 20 години затвор за грабежот на ...

(Видео)Во 26 бомби нема ниеден приватен разговор, ...

Кимел традиционално ги порази децата на Америка

Кимел традиционално ги порази децата на Америка