Сервирањето на виното има свои правила и култура, а правилата кај сервирањето црно и бело вино, не се исти. Додека црните вина се чуваат складирани во подрум и ...
сите 7 | | | веќе видена

ММА: Валкан Бразилец? Ковингтон доби бумеранг во ...

Евролига: Симултанка на Калатес во Истанбул ...

Евролига: Симултанка на Калатес во Истанбул ...

Разрешувања и именувања во охридската болница

Вака се слави, Перуанците со славење предизвикаа ...

Набавка на горива за земјоделска механизација

Шчесни е уметничка душа

Персоналец ќе плаќаат сите земјоделци

Мистериозна смрт на манекенка: Многумина сметаат ...

Вештачка интелигенција компонираше цел поп албум

Фчерашни на лице место: Акција на најхрабрите во ...

Златан: Се чувствувам како „десетка“

Тејлор Свифт ја претстави „New Year’s Day“

Тејлор Свифт ја претстави „New Year’s Day“

Маџер со најлутата прес-конференција на светот!

Лејди Гага, Пинк, Кристина Агилера меѓу ...

Ексклузивно интервју на Јанис Бутарис за Kанал 5

Светски ден на толеранција

Атрактивната Камила Кабело во новогодишната ...

Се бара нов закон за следење на комуникациите, ...

По врнежите, вирови и „реки“  по улиците, „ладен ...

Мараја Кери е гламурозна „Ѕвезда“ и оваа ...

Забележале нешто необично на заледено езеро, а ...

МАНУ бара толеранција, да се учи јазикот на ...

Одлично се снаоѓа - Ким Џонг-ун вози трактор

Паѓа интересот за професионални војници, ...

Скандал - директорката на охридска кардиологија ...

80 мали деца чекаат посвојување, семејното ...

ФОТО+ВИДЕО: Бегалецот Алиреза во кафетерија ...

ФОТО+ВИДЕО: Бегалецот Алиреза во кафетерија ...

Македонија со најнизок економски раст во ...

Животни вистини и лекции за кои ни е потребно ...

Се подготвува терен за решавање на спорот, ...

Мурињо склопуваше Јагуар!

Мурињо склопуваше Јагуар!

Ганиу ја презеде функцијата, официјално од утре ...

Компир пита со праз: Едноставно, брзо и вкусно!

Тајниот говор на телата на Доналд Трамп и ...

70 деца помали од три години чекаат да бидат ...