Сервирањето на виното има свои правила и култура, а правилата кај сервирањето црно и бело вино, не се исти. Додека црните вина се чуваат складирани во подрум и ...
сите 7 | | | веќе видена

Денеска слушаме: „The John“!

Денеска слушаме: „The John“!

Завршна конференција на ЕУ проектот за признавање ...

Погледнете како робот со големина на човек прави ...

Нов систем кој ќе ги поврзува службите од јавната ...

Опасноста од коксаки вирусот сеуште не е надмината

Затворена истрагата за десороизација

Заев: Ќе се провери фразата „бугарски фашизам“ во ...

Идентификуван убиецот на фудбалерот Јанушев, ...

Груевски: Законот за двојазичност ќе ги ...

Водовод, ЈСП и Улици и патишта добија нови ...

(Видео) Во поплавите во Грција загинаа 16 луѓе, ...

Марко Перовиќ влезе во Парови и само по 4 часа ...

Заев продолжува со негирање на македонската ...

Заев продолжува со негирање на македонската ...

(ВИДЕО) Кузмановска: Владата на СДС ќе го зголеми ...

(ВИДЕО) Костовски: СДС со законот за двојазичност ...

(ВИДЕО) Јовановски: СДС ветуваа државна социјална ...

WOTF - новата религија со морничава приказна

WOTF - новата религија со морничава приказна

„Живот во кутија“ на Кежаровски, 300 страници за ...

Робот може да прави салто наназад (ВИДЕО)

Уште еден чуден фестивал во Јапонија (Видео)

Во пожар во целост изгоре зградата на парламентот ...

Младоженецот и најави на невестата што ја чека ...

Само во Македонија: Фонтана во автобус на ЈСП со ...

Нејмар, ти си бил баш сентиментален

Нејмар, ти си бил баш сентиментален

„Објави ме“ оваа недела за безбедноста на интернет

Работата која фрустрира толку многу, што мора да ...

Tesla претстави електричен камион со домет од 800 ...

Истурил канта со вода на плочникот, и открил ...

Снимале гнездо на орел, кога камерата случајно ...

ЧУДЕСНО: Кога фармерот видел колку телиња родила ...

Научниците првпат во историјата создадоа „молња ...

#НаЧас: На задолжителната студентска пракса и ...

СЕ РАДУВА И РОНАЛДО: Коринтијанс е бразилски ...

Генералниот секретар на ОБСЕ ги оцени како добри ...

Џејмс Харден сруши рекорд стар 45 години