„Претседателот на Советот на Општина Велес и претседател на ОК ВМРО ДПМНЕ, Александар Колев и сегашен носител на листа на кандидати за членови на совет ја ...
сите 24 | | | веќе видена

Ноле не им донесе среќа: ЦСКА Москва пресилна за ...

Неодоливи реакции на бебињата: Тато си дојде ...

Перуанските шамани со „клетва“ за новозеландскиот ...

Објавени тајни преписки на Викиликс и синот на ...

Објавени тајни преписки на Викиликс и синот на ...

(ВИДЕО) НОВ ШОК ЗА АНТАРКТИКОТ: Глечер колку Бали ...

На гробот на едно дете некој 70 години оставал ...

Фока станала „редовен гостин“ во ресторан во Ирска

Фенер шокиран од Олимпијакос во продолженијата – ...

ВМРО-ДПМНЕ загуби, но нивните пеколни рудници се ...

Кога луѓето почнале да пијат вино?

Новиот робот на Boston Dynamics изгледа морничаво ...

Дебата во „Клик плус“ –  8.000 жители без ...

Нови 16 инкубатори за Клиниката за гинекологија

„Очите на еднаквоста“, марш на толеранција за ...

Сакале да срушат зграда со експлозив, а потоа ...

Законот за јазиците помина на првото читање, ВМРО ...

(Фото) Ким Јонг Ун пресреќен вози трактор

Со какви автобуси се превезуваат учениците?

Хаос во Атина: Поплави, кал по улиците и 10 мртви

Сочна и крцкава: Пита од мелено месо, карфиол и ...

Сител:За потребата од носење на Законот гласаа 66 ...

„Триста“ одложен, Ѓоко Поповски „вкочанет“, СЈО ...

ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба

Лицата со попреченост да станат видливи и ...

ОЈО отвори предистражна постапка за малверзациите ...

Пристигна првиот тизер за „Deadpool 2“

ГАК доби нови 16 инкубатори, Пивара го обнови ...

Помал род но подобар квалитет на тутунот

Над милион евра за патни трошоци на пратениците, ...

Расте бројот на заболени од ХОББ

ВМРО-ДПМНЕ: Дојде само животот за функционерите ...

Бакрачевски: Нема да се жалам, но во мое време ...

Владата одлучува за државна помош со нов анекс ...

Одложена средбата на преговарачите на Македонија ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го уништува македонскиот јазик

Мундијалот во време на Мусолини: Победете или ...

Мундијалот во време на Мусолини: Победете или ...

Во Собранието помина првата фаза од законот за ...