„Недозволиво е во 21 век, во нашата општина, се уште да има населени места без вода за пиење, без пристапни патишта до нивите, учениците да се оставени без ...
сите 7 | | | веќе видена

Никогаш не би ја препознале: Стоја без шминка ...

По 104 години, жртвите од масакрот во Зајас ...

Младите читаат сè помалку, смартфонот им е ...

Ова нема да го видите на друго место: Промената ...

Не можел да и се насити на комшиката на балкон

Трите најмоќни војски на светот, кои за одбрана ...

НАСА лансираше моќен метеоролошки сателит – ќе ги ...

Трагедија: Почина мотоциклист на трка (видео)

Регионален проблем: Како да се подобри ...

СЈО се вклучува во работната група за реформи во ...

Докторка раскажала што видела додека била мртва: ...

Следна недела Хан во Скопје, Заев во Белград, ...

Половина од општините на истокот тонат во долгови

Граѓанска инцијатива „Стоп за извршителите“

Реакции по владината одлука земјоделците да ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ

„Мини ребланс“ од 27 милиони евра

Јовановска: Алармантна е состојбата во Македонски ...

Од ракета сериозно повредена жена во синоќешните ...

Катастрофални услови за работа во агенцијата за ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Дали оваа снимка покажува ...

Направете сами маска за вашиот мобилен телефон – ...

БИЛЕ РАЗДЕЛЕНИ ДВЕ ГОДИНИ: Погледнете ја ...

Внимателно погледнете ги овие гробишта. Снимката ...

Трагедија во Кина: Загина моторциклист (Видео)

Печен карфиол: Толку добро и вкусно, а едноставно ...

Тестенини со туна: Посно јадење полно со омега 3 ...

Корн флекс колачиња – одличен рецепт (ВИДЕО)

Баерн го „прегази“ Аугзбург и отвори разлика од ...

Тенисерката со страшна исповед: “Со часови стоев ...

Водата во Струга сеуште не е безбедна за пиење ...

Интервју со Јанева: Предистражни постапки и за ...

ВМРО-ДПМНЕ: следни на удар на антиреформската ...

Замина една рок легенда: Почина гитарскиот ...

“Нешто не е во ред со Сонцето” (видео)

Дали двата гола во лондонското дерби беа ...

Дали двата гола во лондонското дерби беа ...

Направила куќа на два спрата само преку упатства ...

Нова иновативна програма за развој на младите ...