Снајперската пушка која е произведена од Лобаев Армс го поставила апсолутниот рекорд кога станува збор за погодување мета. Имено, на руските сјанперисти им ...
сите 10 | | | веќе видена

Национална жалост во Грција,Исчезнат, пронајден ...

Национална жалост во Грција,Исчезнат, пронајден ...

Астрономи открија нова планета голема колку ...

Кога Боб Марли пееше за Зимбабве

Масажа со месарски ножеви

Кливленд врза три победи

Новиот Олајџувон испиша историја во НБА во ...

Нови детали од масакрот во Калифорнија: Пред да ...

Перу последен учесник на СП 2018

„ЕТНО БАЛКАН“: Нов проект на бендот „Дримтим“ кој ...

Flexwarm – технологија што затоплува преку ...

Синедејс: „Од никаде“,„Пикова дама“ и ...

Синедејс: „Од никаде“,„Пикова дама“ и ...

Славјетo на голот за Перу, предизвика земјотрес ...

Славјетo на голот за Перу, предизвика земјотрес ...

Холивудска треска!Фотографии кои со децении ја ...

Во Грција прогласена национална жалост за жртвите ...

Перу cе пласираше на СП 2018, Владата прогласи ...

LG ни ги најавува паметните телефони кои ќе бидат ...

Владата ќе го менува законот за сведоци, СЈО ова ...

НБА: Ембид доминираше против ЛА Лејкерс

Перу последен учесник на Мундијалот (Видео)

Фармерите бараат од владата зелена нафта, за да ...

Прославата на голот на Перу предизвикала ...

Коринтијанс со седма бразилска круна (видео)

Mакедонска маркетинг агенција креираше глобална ...

Проф-Др Трајче Стафилов и министерот Зоран ...

Песна што ги прави децата среќни

Откриена планета многу слична на Земјата

Митот за окованиот Прометеј

Заев: Компаниите да не работат само за профит, ...

Уапсен главниот актер од порно филмот на ...

Страшен судир во Скопје: Соборен билборд, еден ...

Машина која на дрвјата им дава „втора шанса“ ...

Сосема случајно во продавница направил штета ...

Страсно се бакнуваа, кога ги прекина љубоморна ...

Отровна змија пришла до овој човек, а потоа ...

Девојче забележало голем танкер кој влегува во ...

Можете ли да го решите овој математички проблем?