Снајперската пушка која е произведена од Лобаев Армс го поставила апсолутниот рекорд кога станува збор за погодување мета. Имено, на руските сјанперисти им ...
сите 10 | | | веќе видена

Календар на Pirelli за 2018 година / ФОТО + ВИДЕО

Yamaha го промовираше својот нов трицикл ...

Најдобрите технолошки уреди во 2017

Колку е моќно сегашното нуклеарно оружје?

Ќе се гради првиот пловен град на Пацификот!

Постои едноставно решение за сообраќајниот метеж

Почна откупот на тутунот

До крајот на годината ќе се решава проблемот со ...

Биле повикани на погреб, но не знаеле дека тоа е ...

Пришол до бездомник и зел пари од него. Она што ...

МТСП најавува реформи во процесот на посвојување ...

Со години никој не погледнал во оваа шахта, нема ...

Дали оваа снимка потврдува дека ТИЕ постојат?!

Несовесен возач на „BMW“ сакаше да му го пресече ...

Ѕирнал во старо стебло, но не очекувал дека ОВА ...

Го нападна мечок од 200 кг, погледнете како ...

Откриена нова егзопланета

Светска банка бара зголемување на границата за ...

Забележал мртов елен во шума, па решил да му се ...

Докторот му соопштил дека се пробудил од кома по ...

Кучиња скитници растргнале автомобил среде улица! ...

Толку гласно се сексале што соседите ги извлекле ...

Како згодна плавуша вриска на 250 кмч (Видео)

Куче кое работи како доставувач на сметки (Видео)

Ставил таблета за миење садови во машината за ...

Никовски: Обидите за решавање на името се ...

ТВ 24: Промовирана книгата на Кежаровски „Живот ...

Џес Бејли во „Еден на Еден“ ВИДЕО

Може ли шкода суперб вистински да му се ...

Цело е кога има се - Ембид ја комплетира ...

Ја нокаутира ајкулата и се спаси!!

Ја нокаутира ајкулата и се спаси!!

СТРАШНА СООБРАЌАЈКА: 15 лица загинаа вечерва во ...

ХАОС НА СТАЗАТА: Погледнете го карамболот на ...

Олд-скул тепачка во НХЛ, 20 хокеари влегоа во ...

ММА: Валкан Бразилец? Ковингтон доби бумеранг во ...

Евролига: Симултанка на Калатес во Истанбул ...

Евролига: Симултанка на Калатес во Истанбул ...

Разрешувања и именувања во охридската болница