Снајперската пушка која е произведена од Лобаев Армс го поставила апсолутниот рекорд кога станува збор за погодување мета. Имено, на руските сјанперисти им ...
сите 10 | | | веќе видена

НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА: 116 багери срушиле надвозник ...

Распукаа „црвените ѓаволи“ – со покер голови ...

И Нано Ружин ја свитка кичмата како Заев и ...

Аки Ракимовски ги изненади гледачите на ХРТ со ...

Концерт на „Меморија“

Никогаш не би ја препознале: Стоја без шминка ...

По 104 години, жртвите од масакрот во Зајас ...

Младите читаат сè помалку, смартфонот им е ...

Ова нема да го видите на друго место: Промената ...

Не можел да и се насити на комшиката на балкон

Трите најмоќни војски на светот, кои за одбрана ...

НАСА лансираше моќен метеоролошки сателит – ќе ги ...

Трагедија: Почина мотоциклист на трка (видео)

Регионален проблем: Како да се подобри ...

СЈО се вклучува во работната група за реформи во ...

Докторка раскажала што видела додека била мртва: ...

Следна недела Хан во Скопје, Заев во Белград, ...

Половина од општините на истокот тонат во долгови

Граѓанска инцијатива „Стоп за извршителите“

Реакции по владината одлука земјоделците да ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ

„Мини ребланс“ од 27 милиони евра

Јовановска: Алармантна е состојбата во Македонски ...

Од ракета сериозно повредена жена во синоќешните ...

Катастрофални услови за работа во агенцијата за ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Дали оваа снимка покажува ...

Направете сами маска за вашиот мобилен телефон – ...

БИЛЕ РАЗДЕЛЕНИ ДВЕ ГОДИНИ: Погледнете ја ...

Внимателно погледнете ги овие гробишта. Снимката ...

Трагедија во Кина: Загина моторциклист (Видео)

Печен карфиол: Толку добро и вкусно, а едноставно ...

Тестенини со туна: Посно јадење полно со омега 3 ...

Корн флекс колачиња – одличен рецепт (ВИДЕО)

Баерн го „прегази“ Аугзбург и отвори разлика од ...

Тенисерката со страшна исповед: “Со часови стоев ...

Водата во Струга сеуште не е безбедна за пиење ...

Интервју со Јанева: Предистражни постапки и за ...

ВМРО-ДПМНЕ: следни на удар на антиреформската ...

Замина една рок легенда: Почина гитарскиот ...